​​Nakładki Ortodontyczne Invisalign®

Invisalign®

 

 

 

 

Invisalign®
Niewidoczne nakładki ortodontyczne

 

System ​​Invisalign® to rewolucyjne rozwiązanie, które pozwala na korektę zgryzu bez konieczności zakładania tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy marzą o pięknym uśmiechu, ale nie chcą zdecydować się na założenie tradycyjnego aparatu.

 

Czym jest ​​Invisalign®?

Aparaty ortodontyczne Invisalign® to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego wykorzystująca zestaw indywidualnie zaprojektowanych nakładek (alignerów) idealnie dopasowanych do zębów Pacjenta. Nakładki te wykorzystywane są do przesunięcia zębów na odpowiednią pozycję. Tworzy się je z elastycznego tworzywa sztucznego – smarttrack – czyli wyjątkowego materiału termoplastycznego, przeznaczonego do leczenia ortodontycznego. Jest to najnowocześniejszy i najskuteczniejszy system nakładek prostujących zęby dostępny na rynku.

Leczenie z wykorzystaniem tej metody zdecydowanie zmniejsza ilość wizyt kontrolnych. Pacjent otrzymuje zestaw nakładek do domu i samodzielnie je wymienia co 1/2 tygodnie.

 

 

Cyfrowe projektowanie uśmiechu

W IPOKRZYKU.PL wykorzystujemy technologię, która pomaga nam zobrazować możliwe do osiągnięcia rezultaty leczenia, jeszcze przed jego rozpoczęciem. Wszystko dzięki cyfrowemu skanerowi iTero. Dzięki metodzie zaawansowanego skanowania urządzenie rejestruje 6 tysięcy obrazów na sekundę, by stworzyć  natychmiastową wizualizację planowanych efektów leczenia. Otrzymany w ten sposób modelem możemy dowolnie manipulować, dzięki czemu mamy możliwość zobaczenia nowego uśmiechu z różnych perspektyw. Dodatkową zaletą jest fakt, iż takie badanie jest całkowicie bezbolesne.

Dzięki oprogramowaniu ClinCheck lekarz planuje drogę do Twojego nowego uśmiechu od samego początku. Ułatwieniem są tutaj algorytmy oprogramowania, które precyzyjne wyliczenie sił niezbędnych do każdego przemieszczenia zęba. System, dzięki danym, które wprowadza lekarz, zapewnia przemieszczenia zębów we właściwej kolejności i w odpowiednim czasie.

 

Invisalign®Zalety stosowania metody ​​Invisalign®:

Komfort – nakładki projektowane są indywidualnie i idealnie dopasowują się do zębów danego Pacjenta. Łatwe się je zakłada i ściąga, a ich wymiana nie wymaga ingerencji lekarza ortodonty.

Higiena – łatwe w utrzymaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej. Do codziennej higieny należy zdjąć nakładki, a następnie dokładnie wyszczotkować zarówno zęby, jak i nakładki Invisalign®. Do każdego zestawu dodawany jest również specjalny środek czyszczący do nakładek.

Dieta – przy tym systemie niewymagane jest stosowanie żadnej specjalnej diety. W przeciwieństwie do standardowego aparatu ortodontycznego, nie musisz martwić się ograniczeniami w spożywanych posiłkach.

Szybkie rezultaty – stosowanie nakładek przynosi szybkie efekty. W przypadku lekkich lub umiarkowanych wad zgryzu zobaczysz pierwsze efekty już po 6 miesiącach! System ten zmniejsza również ilość wizyt kontrolnych.

Dyskrecja – nakładki są przezroczyste, dlatego też prawie niezauważalne na zębach.

Precyzja – dzięki oprogramowaniu ClinCheck lekarz precyzyjnie planuje leczenie. Dodatkowo indywidualnie zaprojektowane nakładki skutecznie przesuwają zęby na odpowiednią pozycję.

Przewidywalność – cały proces projektowany jest za pomocą specjalnego oprogramowania, która jeszcze przed rozpoczęciem leczenia pokaże nam jego efekty.

 

Dla kogo?

System ​​Invisalign® dedykowany jest zarówno do bardziej skomplikowanych wad zgryzu, jak i drobnych korekt. Ponad 95% Pacjentów ortodontycznych kwalifikuje się na leczenie tą metodą. Leczenie to polecane jest osobom ze stłoczeniami zębów, szparami między zębami, przodozgryzem, zgryzem otwartym, głębokim i krzyżowym. Należy jednak pamiętać, że decyzję o doborze najlepszego rozwiązania podejmuje Pacjent wraz z lekarzem ortodontą.

Jeżeli zastanawiasz się nad tą metodą leczenia ortodontycznego, nie zwlekaj dłużej. Zapisz się na wizytę i rozpocznij swoją drogę do pięknego uśmiechu!

 

Invisalign® a wcześniejsze leczenie

Zdarzają się sytuacje, gdy wcześniejsze leczenie ortodontyczne nie przyniosło efektów, lub zęby po zdjęciu tradycyjnego aparatu przesunęły się. Nie warto jednak rezygnować z prostych zębów – Invisalign® może być rozwiązaniem tego typu sytuacji. Nakładki można zastosować w leczeniu niemal wszystkich przypadkach wad zgryzu, a dodatkowo przynoszą efekty szybciej niż tradycyjne metody. Dodatkową zaletą jest fakt, iż w porównaniu z tradycyjnym aparatem ortodontycznym są praktycznie niewidoczne.

Jeżeli posiadasz licówki lub korony, to korzystanie z przeźroczystych nakładek wyrównujących zgryz nie jest wykluczone, lecz wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem stomatologiem, który określi czy ten typ leczenia ortodontycznego sprawdzi się również u Ciebie.

 

Co po zdjęciu nakładek?

Gdy zakończysz leczenie systemem Invisalign® zalecamy założenie aparatu retencyjnego – wyjmowanego lub stałego. Zęby mają naturalną skłonność do przemieszczania się nawet po przeprowadzonej terapii. Aby temu zapobiec korzystamy z niewidocznych aparatów retencyjnych, które utrzymują zęby w odpowiedniej pozycji i zapobiegają ich przesuwaniu. Różni się on od systemu nakładek ortodontycznych tym, że nie oddziałuje on z żadną siłą na uzębienie.

Należy je nosić zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego leczenie – początkowo częściej, stopniowo ograniczając czas nałożenia retencji, aż do docelowego zakładania ich wyłącznie na noc. To, czy retencja będzie konieczna czy nie zależy od wielu czynników, na których podstawie lekarz podejmuje decyzję.