Implanty ALL-ON-4 ®

implanty all-on-4

 

 

 

 

All-on-4 ®
Koncepcja, która odmienia życie

 

Wbrew pozorom problem bezzębia, czyli braku wszystkich zębów w łuku, dotyczy nie tylko osób starszych. Często borykają się z nim także osoby w kwiecie wieku. A przyczyn może być całe mnóstwo. Począwszy od oczywistych powodów, jak zaawansowana próchnica, będąca przyczyną usunięcia wszystkich zębów, poprzez rozmaite choroby ogólnoustrojowe, aż po nieszczęśliwe wypadki, skutkujące utratą zębów… Ale czy to znaczy, że ci Pacjenci skazani są wyłącznie na protezy? Niewygodne w użytkowaniu, wymagające stosowania kleju, niepraktyczne… Oczywiście, że nie! Odpowiedzią jest koncepcja All-on-4 ®.

 

 

A tak przy okazji, czy wiecie o czym marzą pacjenci z bezzębiem? Bo my tak! Chcieliby zjeść jabłuszko, takie jędrne i chrupiące. Marzy im się garść orzechów… To proste rzeczy, które potrafią spędzić sen z powiek i podkopać pewność siebie. Takie osoby tęsknią za komfortem, za powrotem utraconych zębów. I często nie wierzą, że to w ogóle możliwe. A jednak!

W IPOKRZYKU.PL Cyfrowym Centrum Stomatologii Estetycznej i Leczenia Bruksizmu, wraz z liderem rynku implantologicznego, marką Nobel Biocare, oferujemy najnowocześniejsze rozwiązanie implanto- protetyczne, które natychmiastowo rozwiązuje problem bezzębia. System All-on-4 ® pozwala już w dniu zabiegu chirurgicznego cieszyć się kompletem pięknych ząbków. Pełnołukowy most, osadzony na 4 implantach w okamgnieniu pozwala odzyskać prawidłowe funkcje żucia, mowy i, co równie ważne, poczucie własnej wartości i pewność siebie. Piękny, szeroki uśmiech już na jednej wizycie? Tak, dzięki All-on-4 ® jest to możliwe!

 

Dla kogo All-on-4 ®?

Koncepcja All-on-4 ® dedykowana jest Pacjentom zmagającym się z problemem bezzębia bądź innymi problemami stomatologicznymi, które nieuchronnie do bezzębia prowadzą. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych autorskich rozwiązań, marka Nobel Biocare stworzyła wyjątkowy system całkowitej odbudowy uzębienia. Jest to most osadzony na stałe na czterech implantach. W związku z tym natychmiastowa rekonstrukcja zębów jest możliwa nawet w obliczu trudnych warunków kostnych.

All-on-4 ® nie jest metodą uniwersalną lecz dobieraną indywidualnie do stanu uzębienie i jamy ustnej pacjenta. Podczas pierwszej wizyty diagnostycznej wykonamy tomografię komputerową CBCT – najnowocześniejszą i najdokładniejszą dostępną metodą, a także odpowiemy na wszelkie pytania Pacjenta i rozwiejemy pojawiające się wątpliwości. Wysłuchamy również życzeń i oczekiwań Pacjentów, aby dostosować plan leczenie do Waszych potrzeb.

 

All-on-4 ® jak to działa? implanty all-on-4

System All-on-4 ®, stworzony przez producenta implantów Nobel Biocare jest zupełnie innowacyjnym rozwiązaniem. Czyli takim, jakie lubimy najbardziej

Pozwala on na całkowitą odbudowę bezzębia już w trakcie jednego zabiegu. Specjalna powierzchnia TiUnite implantów stosowanych w tej metodzie i opatentowane żłobienia umożliwiają uzyskanie wysokiej stabilizacji pierwotnej i utrzymanie jej przez cały newralgiczny okres gojenia. To właśnie te elementy sprawiają, że implanty można obciążać stałą odbudową tymczasową od razu w dniu zabiegu. Fantastycznie, prawda?

Ale to jeszcze nie wszystko. Dzięki specjalnej technice osadzania implantów pod odpowiednim kątem uzyskujemy stabilność nawet wtedy, kiedy ilość tkanki kostnej u Pacjenta jest minimalna. Niewątpliwie to kolejny wielki atut tej metody. Z kolei dzięki odpowiedniemu nachyleniu implantów w odcinku tylnym Pacjent unika skomplikowanych procedur związanych z przeszczepem kości. Dzięki temu cała procedura nie tylko przebiega szybciej, ale również mniej inwazyjnie. Tym samym jest o wiele mniej kosztowna niż konwencjonalne metody leczenia bezzębia. Same plusy!

Jak wygląda zabieg wszczepienia All-on-4 ®

Po przeprowadzeniu badań diagnostycznych i przygotowaniu planu leczenia lekarz przedstawi go Pacjentowi wraz z wytłumaczeniem poszczególnych etapów a także z określeniem wstępnego harmonogramu wizyt. W dniu zabiegu, po przygotowaniu Pacjenta i omówieniu poszczególnych etapów wszczepienia systemu All-on-4® rozpoczynamy procedurę. Pierwszym elementem jest chirurgiczne wszczepienie czterech implantów pod odpowiednim kątem, dostosowanym indywidualnie do Pacjenta. Po tym następuje drugi etap obejmujący protetyczne zamontowanie tymczasowego mostu na implantach. Dzięki temu już po zabiegu można cieszyć się pełnym uzębieniem!

 

Wizyty kontrolne

Każdy zabieg stomatologiczny po jego przeprowadzeniu wymaga odpowiedniej kontroli. W przypadku metody All-on-4® wizyty kontrolne powinny odbywać się zgodnie z ustalonym wspólnie z lekarzem harmonogramem.

 

Najczęściej pierwsza wizyta po zabiegu odbywa się 10-14 dni po jego wykonaniu i ma na celu zdjęcie szwów. Późniejsze wizyty kontrolne połączone z higienizacją standardowo planuje się na drugi, czwarty i szósty miesiąc po zabiegu. Podczas wizytu po sześciu miesiącach pobierany jest odcisk, z którego tworzymy stały most dla Pacjenta. Następnie Pacjent zostaje wdrożony w zaawansowane leczenie protetyczne obejmujące zmianę mostu tymczasowego na most stały.

 

Dla zapewniania najlepszych efektów i długotrwałej wytrzymałości systemu All-on-4® zalecamy stałe monitorowanie stanu umocowania implantów i mostu podczas wizyt co pół roku od zakończenia leczenia. Koncepcja leczenia All-on-4® to sprawdzona metoda, która gwarantuje poprawę jakości życia, stabilność utrzymywania nowego uzębienia oraz wysokie wskaźniki przeżucia – do 98% po 5-10 latach od założenia systemu w żuchwie.

 

Nobel Biocare™ i system leczenia All-on-4®

Nobel Biocare™ to powstała w 1952 roku w Szwecji firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych uzupełnień stomatologicznych wspartych na implantach. Od 2002 roku jej siedziba znajduje się w Kloten w Szwajcarii. Historia jej powstania jest związana z przełomowym odkryciem osteointegracji przez Per-Ingvara Brånemarka. Osteointegracja, czyli tolerancja organizmu na wszczepienie tytanu, zapoczątkowała rozwój badań na temat implantologii.

Obecnie firma Nobel Biocare™ jest częścią międzynarodowego koncernu Danaher, który jest globalnym inwestorem w dziedzinie rozwoju nauki i technologii, a w tym również zaawansowanej medycyny. Obecnie produkują oni około trzech tysięcy produktów

wspomagających i ułatwiających leczenie pacjentów, które służą zarówno do diagnostyki, jak i do wszczepiania implantów czy regeneracji kości i tkanek. Jednym z ich produktów jest właśnie system All-on-4®.

 

All-on-4® w Krakowie

W IPOKRZYKU.PL Cyfrowym Centrum Stomatologii Estetycznej i Leczenia Bruksizmu, przygotowujemy i prowadzimy złożone terapie chirurgiczno-protetyczne, w tym również wszczepienie systemu All-on-4®. Zapewniamy profesjonalne podejście do Pacjenta, wysoką jakość usług diagnostycznych oraz bezstresowe i jasno określone zasady przeprowadzania leczenia.

Jeżeli dotyczy Cię problem bezzębia lub choroby, która do niego prowadzi, zgłoś się na wizytę diagnostyczną podczas której zbadamy stan Twojej jamy ustnej i dostosujemy najlepszą metodę leczenia problemu. Ani deformacje kości ani ich zanik nie są dla nas przeszkodą – wspólnie znajdziemy sposób na poprawę komfortu Twojego życia!