Chirurgia stomatologiczna

chirurgia stomatologiczna Kraków

Chirurgia stomatologiczna

Nie taki diabeł straszny 😉

Chirurgia stomatologiczna nie jest dziedziną, która cieszy się specjalną sympatią Pacjentów. Pewnie wielu z Was na samą myśl o wizycie u chirurga ma gęsią skórkę. Spokojnie, czasy bezwzględnych dentystów- sadystów i kowali z wielkimi obcęgami minęły bezpowrotnie. Zdarza się, że interwencja chirurga jest niezbędna, trzeba coś usunąć, coś naciąć, coś przeszczepić. Ale broń Boże wyrwać! W końcu mamy wiek XXI, erę technologii, zauważamy systematyczny wzrost średniego IQ. Zatem i w chirurgii stomatologicznej rozwiązanie siłowe są zdecydowanie passe.

Oczywiście, nikt jeszcze siłą argumentacji nie przekonał zatrzymanej ósemki do opuszczenia zębodołu. Za to nasz chirurg doskonale wie, gdzie przyłożyć narzędzie, by wyszła po dobroci 😉 Oferujemy pełną gamę zabiegów chirurgicznych, od A do Z. Ekstrakcje, resekcje, hemisekcje, zabiegi chirurgiczne tkanek miękkich, regeneracje kości, przeszczepy i pokrycia recesji, zabiegi implantologiczne. A wszystkie te -akcje i -ekcje przeprowadzamy w skutecznym znieczuleniu, w razie potrzeby pod okiem anestezjologa, w miłej, luźnej i bezstresowej atmosferze. Jeśli potrzebujesz zabiegu chirurgicznego, nie zwlekaj, umów się i miej to za sobą 😉

leczenie chirurgiczne w stomatologii
chirurgia stomatologiczna
Znieczulenia w zabiegach chirurgii stomatologicznej

Często przyczyną odstręczającą nas od wizyty w gabinecie stomatologicznym jest obawa przed bólem. To zrozumiałe tym bardziej w przypadku zabiegów chirurgicznych, które z swej natury są raczej krwawe. Ale nie ma się czego bać! W krakowskim Centrum Stomatologii i Leczenia Bruksizmu ipokrzyku.pl wszystkie operacje przeprowadzamy po podaniu skutecznego znieczulenia. I upewnieniu się że zadziałało 😉

To za mało? Nadal odczuwasz paraliżujący strach? Nie martw się, znajdziemy rozwiązanie. W razie potrzeby w zabiegu może uczestniczyć anestezjolog, który zaaplikuje sedoanalgezję. Jest to rodzaj znieczulenia ogólnego, dzięki któremu spokojnie i komfortowo przejdziesz cały zabieg. W przypadku niektórych procedur, jak np. podniesienie dna zatoki szczękowej, sedacja jest zalecana, w celu zniwelowania nieprzyjemnych doznań, towarzyszących ich przeprowadzeniu.

Tak, chirurgia stomatologiczna została oficjalnie odczarowana!

Podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift)

Podniesienie dna zatoki szczękowej jest często zabiegiem niezbędnym do rozpoczęcia leczenia implantologicznego. Pod tą nieco niepokojąco brzmiącą nazwą, kryje się zabieg chirurgiczny, polegający na uzupełnieniu niewystarczającej dla wszczepienia implantu ilości tkanki kostnej. Taki ubytek kostny, objawiający się właśnie obniżeniem dna zatoki szczękowej, wywołany jest zwykle przez zanikanie wyrostka zębodołowego, którego przyczyną jest długotrwały brak zęba w danej pozycji. Czyli mówiąc krótko- im dłuższy czas upływa od utraty zęba, występuje tym większe prawdopodobieństwo konieczności uzupełnienia braków kostnych.

Niegdyś braki kostne stanowiły przeszkodę dla przeprowadzenia leczenia implantologicznego. Dziś natomiast, dzięki zdobyczom nowoczesnej chirurgii stomatologicznej, jesteśmy w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji. Pamiętaj- dla ekspertów Centrum Stomatologii i Leczenia Bruksizmu ipokrzyku.pl nie ma rzeczy niemożliwych!

leczenie bruksizmu na fotelu stomatolgicznym
usunięty ząb bezbolesne zabiegi chirurgiczne
Zęby mądrości – czy faktycznie takie bystre?

Zęby mądrości, potocznie nazywane ósemkami (a z łaciny dens serotinus), swoją uroczą nazwę zawdzięczają okresowi wyżynania- z reguły pojawiają się już po uzyskaniu pełnoletniości, choć zdarzają się przypadki, kiedy ósemki nękają nawet i czterdziestolatków, kiedy to już (teoretycznie 😉 ) powinniśmy mieć wszystko w głowie poukładane jak trzeba. Trzecie zęby trzonowe u człowieka uważa się za atawizm- pozostałość ewolucyjną z czasów, gdy jeszcze były nam one potrzebne. Co ciekawe, obecnie ósemki pojawiają się coraz rzadziej, ale kiedy już się ujawnią potrafią sprawić nie lada kłopot. Często mają trudności z przebiciem się przez dziąsło bądź rosną pod dziwnym kątem w stosunku do pozostałych zębów. Niekiedy też nie zamierzają wyrząć się wcale, mimo pojawienia się w dziąśle- wówczas mówimy o zębach zatrzymanych. W takiej sytuacji zaleca się ich usunięcie. Z kolei wyrośnięte zęby mądrości, ze względu na swoją lokalizację i utrudniony dostęp dla szczoteczki, bywają bardziej podatne na próchnicę.

Jeszcze do niedawna zalecano ich profilaktyczne usuwanie. Dziś ósemki, jeśli nie kolidują ze zgryzem, w razie konieczności leczymy, a czasem wykorzystujemy ich obecność np. w leczeniu ortodontycznym (np. do zapełnienia luki po usuniętym z jakiejś przyczyny trzonowcu).