Diagnostyka stomatologiczna

diagnostyka stomatologiczna

Diagnostyka stomatologiczna

Co w zębach piszczy?

Trafnie postawiona diagnoza to klucz do sukcesu w leczeniu, a my nigdy nie działamy na oślep. Zarówno w leczeniu, jak i w diagnostyce stomatologicznej krakowskie Centrum Stomatologii i Leczenia Bruksizmu ipokrzyku.pl wprowadza zupełnie nowe standardy. Zadbaliśmy o to, by nasi Pacjenci mogli wykonać u nas potrzebne badania.
Zdjęcia RTG punktowe– pozwalają na ocenę stanu pojedynczych zębów, przydatne przede wszystkim w trakcie leczenia endodontycznego. Jako jedyny gabinet w Krakowie dysponujemy mobilną „suszarką”, aparatem dzięki któremu pacjent nie musi nawet fatygować się z fotela, by prześwietlić ząb w trakcie zabiegu.
Tomografia komputerowa (CBCT)– najdokładniejsze z dostępnych badań w diagnostyce obrazowej. Uzyskujemy dzięki niemu obraz trójwymiarowy i wykonujemy je przed stworzeniem każdego planu leczenia, by dokładnie ocenić kondycję zębów, warunki kostne, stan stawów skroniowo- żuchwowych, jak również zatok obocznych nosa. Tomografia umożliwia dokonanie precyzyjnych pomiarów, jest niezastąpiona w planowaniu leczenia endodontycznego, chirurgicznego i implantologicznego. CBCT jest obecnie nieodzownym elementem diagnostyki stomatologicznej.

tomografia komputerowa Krakow
diagnostyka radiologiczna kraków
Tomografia komputerowa- wyjątkowe badanie

Całościowe ujęcie, jakie zapewnia CBCT, uważamy za niezbędne dla prawidłowo przeprowadzonego leczenia endodontycznego, chirurgicznego, implantologicznego i periodontologicznego. Żaden z naszych lekarzy nie podejmuje działań w obrębie tych specjalizacji bez przeanalizowania pełnej tomografii. Ma to szczególne znaczenie w leczeniu kanałowym, kiedy anatomia może nas niejednokrotnie zaskoczyć. Właściwa diagnostyka stomatologiczna i leczenie pod mikroskopem eliminuje wszelkie ryzyko przypadkowości.

Ocena tomografii jest nieodzowna zwłaszcza w bardziej skomplikowanych sytuacjach. Pomaga w oszacowaniu wielkości oraz charakteru zmian zapalnych, w ponownym leczeniu endodontycznym. Jest nieodzowna w przypadku pojawienia się perforacji, delt korzeniowych, przy usuwaniu z kanałów pozostawionych po poprzednim leczeniu narzędzi. W leczeniu chirurgicznym tomografia pozwala na właściwą ocenę zmian w obrębie wyrostka zębodołowego, zaników kości, możliwości regeneracyjnych. Jest też kluczowa w planowaniu tych procedur i zabiegów implantologicznych, pozwalając na prawidłowe rozmieszczenie i usytuowanie implantów zębowych. W leczeniu periodontologicznym CBCT pozwala na oszacowanie zmian zanikowych, uogólnionych periodontopatii, agresywności zapalenia przyzębia, przydatności zębów oraz możliwości terapeutycznych. Wszyscy nasi Pacjenci otrzymują od nas trójwymiarową tomografię BEZPŁATNIE 🙂

I po krzyku!

Diagnostyka stomatologiczna to nie tylko rentgen

Diagnostyka stomatologiczna w ipokrzyku.pl to nie tylko prześwietlenia. Wiemy, że nawet najtrafniej dobrane słowa nie oddadzą tak dobrze rzeczywistości jak obraz. W ipokrzyku.pl rozświetlimy Twój uśmiech fleszem aparatu. Makrofotografia to nieodłączny element współczesnej stomatologii i najlepszy sposób komunikacji z Pacjentem. Przygotuj się, bo na wizycie poczujesz się jak na prawdziwej sesji fotograficznej.

Bezpieczne prześwietlenia

Najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny, w jaki zaopatrzyliśmy pracownię radiologii w Centrum Stomatologii i Leczenia Bruksizmu ipokrzyku.pl jest gwarancją bezpieczeństwa zdrowia Pacjentów i naszego zespołu. Dawki promieniowania zostały zredukowane do niezbędnego minimum. Umożliwia nam to przeprowadzenie dogłębnej, nie zagrażającej zdrowiu, pewnej diagnostyki i planowanie w oparciu o nią kompleksowego leczenia.

fotografia stomatologiczna Kraków

Umów wizytę online