fizjoterapia stomatologiczna mięśnie

Fizjoterapia

Przećwiczmy to razem

Fizjoterapia w stomatologii- brzmi niebywale? Jak już doskonale wiecie, zajmujemy się Waszymi uśmiechami kompleksowo. Dlatego też nie mogliśmy dopuścić do tego, by w naszym zespole zabrakło świetnego fizjoterapeuty. Ale co właściwie fizjoterapia może mieć wspólnego z leczeniem stomatologicznym? Jak się okazuje, baaardzo wiele.

Fizjoterapia stomatologiczna to dział fizjoterapii zajmujący się terapią układu stomatognatycznego oraz wszystkich obszarów funkcjonalnie i strukturalnie z nim powiązanych. Zaburzenia w obrębie żuchwy mogą, choć niekoniecznie muszą, być związane ze stanem patologicznym zębów. Staw skroniowo- żuchwowy przecież jednym z najczęściej używanych przez nas stawów. Jest nam niezbędny do prawidłowego żucia, mówienia, wyrażania emocji, a nawet oddychania! Jednym słowem- pracowity jak mróweczka. Nic więc dziwnego, że jest jest w szczególnie podatny na rozmaite dysfunkcje. Właśnie dlatego terapia manualna doskonale uzupełnia proces leczenia stomatologicznego.

fizjoterapia mięśnie skroniowo żuchwowe
Kobieta zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Jakie są zatem wskazania do podjęcia fizjoterapii stomatologicznej?

Jeśli występują u Was poniższe objawy, koniecznie poinformujcie o nich lekarza podczas najbliższej wizyty:

◊bóle zębów, żuchwy, szczęki, jamy ustnej;

◊przewlekłe bóle głowy;

◊trzaski, krepitacje, przeskakiwania w stawach skroniowo- żuchwowych;

◊niestabilność lub ograniczenie ruchomości w w stawach skroniowo- żuchwowych;

◊bruksizm;

◊wady zgryzu i wady postawy;

◊problemy z przełykaniem, żuciem, ziewaniem, otwieraniem i zamykaniem ust;

◊stany po operacjach/zabiegach w obrębie narządu żucia.

Jak wygląda terapia?

W ipokrzyku.pl Cyfrowym Centrum Stomatologii Estetycznej i Leczenia Bruksizmu wykorzystujemy szereg sprawdzonych i skutecznych technik, pozwalających na rozwiązanie tych problemów. W ramach zabiegów możemy zaproponować Wam między innymi: pracę manualną na tkankach miękkich, mobilizacje zwiększające ruchomość stawu skroniowo- żuchwowego czy pracę z postawą ciała, a także techniki wspomagające, jak kinesiotaping czy  suche igłowanie. Ale fizjoterapia stomatologiczna, to nie tylko zabiegi w gabinecie. Kładziemy nacisk na edukację Pacjenta i kształtowanie prawidłowych nawyków. Co więcej, jest bardzo prawdopodobne, iż po wizycie u naszego fizjoterapeuty otrzymacie zadanie domowe 😉 Autoterapia, czyli ćwiczenia wykonywane w domu, są niezwykle ważnym czynnikiem, przyczyniającym się do sukcesu leczenia.

Kobieta zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com