Implanty stomatologiczne

implanty stomatologiczne kraków

 

 

 

Implanty stomatologiczne
Wkręceni w implanty

 

Nieszczęśliwy wypadek, ciężka choroba, nierzadko (nie bójmy się tego powiedzieć) niewystarczająca dbałość… Przyczyny utraty zębów bywają różne. Trudno, stało się… Ale co dalej? No cóż, nie ma na co czekać. Skutki braków zębowych mogą być bowiem katastrofalne. Poza oczywistym dyskomfortem i mało estetycznym wyglądem, braki zębowe mogą wywoływać poważne dolegliwości. Należą do nich między innymi: ból spowodowany nadmiernym obciążeniem pozostałych zębów, rozchwianie, a nawet ich utrata czy też niebezpieczne zaniki kości. Zatrzymaj to błędne koło- dowiedz się, jakie możliwości dają implanty stomatologiczne.

Niegdyś trudno dostępne i wyjątkowo kosztowne leczenie implantologiczne, dziś osiągalne jest niemal dla każdego. Implanty stomatologiczne mają postać śrubek, najczęściej tytanowych, wkręcanych do kości. Brzmi to może groźnie, ale właśnie w ten sposób zastępują korzenie utraconych zębów. Stanowią bazę do odbudowy protetycznej, nieodróżnialnej wizualnie i w komforcie użytkowania od naturalnego uzębienia. Zabiegi implantologiczne są bezpieczne i bezbolesne, a zastosowane materiały bez problemu integrują się z organizmem. Jeśli zatem czujesz, że czegoś Ci brak, a klasyczne protezy i mosty nie przemawiają do Ciebie, odwiedź IPOKRZYKU.PL Centrum Implantologii i Cyfrowego Projektowania Uśmiechu w Krakowie, skonsultuj się i odzyskaj swój uśmiech.

I po krzyku!

 

 

Implanty stomatologiczne – co to takiego?

Implanty dentystyczne wyglądem przypominają maleńkie śrubki. Wykonuje się je najczęściej z tytanu, aczkolwiek na rynku stomatologicznym można spotkać również implanty cyrkonowe. Materiał, z którego wykonuje się wszczepy jest całkowicie bezpieczny, nietoksyczny, a także niealergizujący. W procesie zwanym osteointegracją, implanty stomatologiczne zrastają się z kością. Dzięki temu osadzone na nich korony czy mosty są stabilne. Warto również wiedzieć, że materiały, z których wykonuje się implanty stomatologiczne nie należą do ferromagnetyków. W praktyce oznacza to, iż wszczepienie implantów nie stanowi przeciwwskazania do wykonywania badań diagnostycznych w polu magnetycznym (np. rezonans). I nie, mając wszczepione implanty, nie będziecie piszczeć na bramkach na lotnisku.

 


Implanty stomatologiczne krok po kroku implanty stomatologiczne kraków

Leczenie implantologiczne wymaga szerokiej wiedzy, precyzji i niezawodnego sprzętu. To nie bułka z masłem! Ale bez obaw, w krakowskim Centrum Implantologii i Cyfrowego Projektowania Uśmiechu IPOKRZYKU.PL jesteśmy nieźle zakręceni na punkcie implantów stomatologicznych. Współpracujemy z liderami branży implantologicznej i najlepszymi laboratoriami protetycznymi, by zapewnić naszym Pacjentom maksimum satysfakcji z przeprowadzonego leczenia. A jak przebiega cały ten proces? Implanty stomatologiczne to nie tylko zabieg chirurgiczny. Na leczenie implantologiczne składa się kilka rozłożonych w czasie etapów.

1. Konsultacja implantologiczna

Porozmawiajmy o implantach

Bardzo ważne jest dla nas poznanie i zrozumienie potrzeb oraz oczekiwań Pacjenta. To dlatego podczas konsultacji uważnie wsłuchujemy się w Jego słowa. Staramy się jak najdokładniej wyjaśnić przebieg leczenia i rozwiać ewentualne obawy. Są one dla nas jak najbardziej zrozumiałe. W końcu to w nasze ręce powierzacie swoje zdrowie. Konsultacja to również doskonały moment na zebranie wywiadu lekarskiego, wykluczenie potencjalnych przeciwwskazań i zaordynowanie odpowiednich badań. Na tym etapie, jeśli cokolwiek w stanie zdrowia Pacjenta budzi nasze wątpliwości, kierujemy go na dodatkowe badania laboratoryjne. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób cierpiących z powodu przewlekłych schorzeń, które wprawdzie nie wykluczają wszczepienia implantów, ale mogłyby stać się potencjalną przyczyną komplikacji okołozabiegowych. To w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo dokładamy wszelkich starań, by zachować maksimum ostrożności.

2. Tomografia komputerowa (CBCT)

Pokaż kotku, co masz w środku 

W leczeniu implantologicznym trójwymiarowa diagnostyka obrazowa ma kluczowe znaczenie. To właśnie na jej podstawie jesteśmy w stanie ocenić warunki kostne Pacjenta i zaproponować optymalne metody leczenia stomatologicznego. Tomografia komputerowa pozwala również na upewnienie się, czy nie są potrzebne dodatkowe zabiegi chirurgiczne umożliwiające implantację. Należą do nich na przykład podniesienie dna zatoki szczękowej czy uzupełnienie ubytków kostnych za pomocą przeszczepu czy biomateriałów.3. Plan leczenia implantologicznego

Dobry plan to podstawa

Po przeprowadzeniu niezbędnych badań przystępujemy do sporządzenia planu leczenia. To on wytycza kolejność podejmowanych przez nas procedur i stanowi zapis ustaleń z Pacjentem, który zawsze bierze czynny udział w jego tworzeniu i ma decydujący głos w podejmowaniu decyzji. My ze swojej strony staramy się zaproponować możliwie najkorzystniejsze dla Pacjenta rozwiązania i nie ustajemy w dążeniach, by Jego pobyt w krakowskim Centrum Stomatologii i Leczenie Bruksizmu ipokrzyku.pl uczynić jak najbardziej miłym i komfortowym, a leczenie szybkim, bezbolesnym i efektywnym.4. Wszczepienie implantów stomatologicznych

Dokręcamy śrubę

Zabieg chirurgiczny wszczepienia implantów stanowi zwieńczenie poprzednich etapów- to podczas niego do kości zostają wprowadzone śrubki, na których osadzone zostaną przyszłe zęby. Większość pacjentów jest zaskoczona jego niezmiernie krótkim czasem trwania- jeśli nie towarzyszą mu żadne dodatkowe procedury chirurgiczne i dotyczy tylko jednego zęba, to trwa on zazwyczaj nie dłużej niż 20 minut. Dokładnie tak- nieco ponad kwadrans i po krzyku 😉 Po zaopatrzeniu rany zabiegowej pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące higieny i pielęgnacji rany na czas wgajania się implantów.

5. Okres gojenia po zabiegu implantologicznym

A tymczasem

Czas potrzebny na złączenie się implantu z kością nazywamy okresem osteointegracji. W zależności od systemu implantologicznego i przebiegu leczenia może on wynosić od kilku tygodni do kilku miesięcy. W tym miejscu pewnie niektórzy zapytają: ale jak to? To przez cały ten czas mam chodzić z dziurami w miejscu przyszłych zębów? Bez obaw- na czas gojenia zapewniamy tymczasowe uzupełnienia protetyczne i dokładamy wszelkich starań, by ich wymiar estetyczny nie odbiegał od tych docelowych.
6. Odbudowa protetyczna na implantach

Szczęśliwe zakończenie

Po odpowiednim czasie gojenia możemy przystąpić do odbudowania brakujących zębów. Na dzień dobry sprawdzamy poziom stabilizacji implantów- jeśli gojenie przebiegło prawidłowo nic nie stoi na przeszkodzie, by Pacjenta wziął w obroty protetyk. Każda korona czy most wykonywane w krakowskim Centrum Stomatologii i Leczenia Bruksizmu ipokrzyku.pl to małe arcydzieło, skrojone na miarę potrzeb i zgodnie z życzeniami Pacjenta, któremu w tym momencie nie pozostaje już nic innego, jak cieszyć się odzyskaniem pięknego uśmiechu!