Leczenie Kanałowe – Endodoncja

leczenie kanałowe

 

 

 

 

Leczenie Endodontyczne (Kanałowe)
Niezły kanał…

 

 

Jak relacjonują Pacjenci, ból zęba jest jedną z najgorszych dolegliwości, jakie mogą nas spotkać. Zdarzyło Ci się „chodzić po ścianach” z jego powodu? Mamy szczerą nadzieję, że nie! A jeśli nawet, to że jak najszybciej wybrałeś się do stomatologa, gdzie możliwe, że czekała na Ciebie diagnoza: konieczne będzie leczenie kanałowe. Co to tak naprawdę znaczy? Na czym polega leczenie endodontyczne? Czy jest się czego bać?

Możesz odetchnąć- spece ipokrzyku.pl z pasją ,,siedzą w kanałach”, nie straszne im nawet najtrudniejsze przypadki.

I po krzyku!

 

Leczenie kanałowe – diagnostyka i procedury

W leczeniu endodontycznym cały proces ozdrowieńczy rozpoczynamy zawsze od najdokładniejszej dostępnej diagnostyki obrazowej– u każdego Pacjenta wykonujemy tomografię komputerową (CBCT). Może inni wolą zgadywać co w kanałach piszczy, ale nie my!

Leczenie w ipokrzyku.pl przeprowadzamy zawsze z użyciem mikroskopu, co daje gwarancję precyzji działania. Kanały opracowujemy przy pomocy specjalnych aparatów ultradźwiękowych, przeznaczonych wyłącznie do leczenia endodontycznego, oraz produkowanych w nanotechnologiach narzędzi maszynowych, które pozwalają na szybką i bezpieczną pracę, a także na opracowanie nawet najbardziej zakręconych kanałów.

Do każdego leczenia Pacjent zostaje też specjalnie wystrojony- zawsze korzystamy z koferdamu, czyli tej zabawnej cieniutkiej gumki, rozpiętej w jamie ustnej dla zapewnienia higieny i ochrony przed wilgocią, zamiast paskudnych wałeczków z ligniny. To dlatego kanałówka w krakowskim Centrum Implantologii i Cyfrowego Projektowania Uśmiechu IPOKRZYKU.PL może być taka przyjemna. Walczymy o każdego zęba, szukamy rozwiązań, kiedy inni rozkładają ręce i twierdzą, że nie ma co zbierać. Wiemy, że warto!

 

 

 

Przebieg leczenia kanałowego leczenie kanałowe

Zdarza się, że głęboka próchnica doprowadza do powstania nieodwracalnych zmian w obrębie miazgi. Ale nawet bardzo chory ząb nie musi być skazany na zagładę.

Prawidłowo przeprowadzone leczenie endodontyczne i odpowiednia odbudowa mogą zapewnić mu jeszcze długie lata radosnego żucia. Specjaliści krakowskiego Centrum Implantologii i Cyfrowego Projektowania Uśmiechu doskonale wiedzą, jakie podjąć kroki, by leczenie kanałowe zakończyło się pełnym sukcesem.

Zmienione chorobowo korzenie zostają udrożnione, starannie oczyszczone z zainfekowanej treści i dokładnie przygotowane do wypełnienia szczelnym materiałem. Pozostaje tylko odbudować ząb przy użyciu wypełnienia lub korony protetycznej, jeśli ubytek był bardzo rozległy.Leczenie endodontyczne Fakty i Mity 

Leczenie endodontyczne przez lata obrosło w legendy. Pacjenci opowiadają sobie nawzajem mrożące krew w żyłach historie, nakręcając spiralę strachu… Spróbujmy uporać się z nimi i rozwiać wszelkie wątpliwości:

Czy leczenie kanałowe musi boleć?

Mit!

Oczywiście, że nie! Naturalnie ząb kwalifikujący się do tzw. kanałówki może solidnie dać w kość, temu nie można zaprzeczyć. Ale my jesteśmy przecież po to, by ten ból zęba uśmierzać. Nowoczesne, skuteczne znieczulenia, innowacyjne narzędzia i techniki leczenia, a przede wszystkim delikatne ręce naszych lekarzy sprawiają, że leczenie endodontyczne w krakowskim gabinecie stomatologicznym Ipokrzyku.pl jest nie tylko bezbolesne- może okazać się prawdziwą przyjemnością.

Czy leczenie kanałowe musi być długotrwałe?

Mit!

Wielu Pacjentów kojarzy leczenie endodontyczne z niekończącymi się pielgrzymkami do gabinetu i wielogodzinnym wysiadywaniem na fotelu stomatologicznym. Nic bardziej mylnego- czasy ,,zatruwania zębów” i wielomiesięcznego noszenia ,,lekarstwa w zębie” minęły bezpowrotnie. Dzięki najnowszym osiągnięciom stomatologii leczenie kanałowe zęba możemy zakończyć najczęściej już na pierwszej wizycie.

Czy leczenie kanałowe powinno być zawsze przeprowadzane pod mikroskopem?

Fakt!

Dziesiątki stomatologów zapewne stwierdzą, że nie. Że jest to narzędzie zarezerwowane wyłącznie dla tzw. ,,przypadków specjalnych”- wyjątkowo skomplikowanych, przy powtórnym leczeniu endodontycznym, nietypowej anatomii korzeni czy usuwaniu złamanego narzędzia. Dla nas bezpieczeństwo Pacjentów i precyzja leczenia jest sprawą priorytetową. Dlatego właśnie każdy zabieg endodontyczny przeprowadzamy z użyciem mikroskopu, niezależnie od stopnia skomplikowania przypadku.


Czy leczenie kanałowe wymaga wykonywania prześwietleń?

Fakt!

Absolutnie tak! Kluczem do zakończonego sukcesem leczenia endodontycznego są po pierwsze trafne rozpoznanie, po drugie precyzyjnie przeprowadzony zabieg. Centrum Stomatologii i Leczenia Bruksizmu ipokrzyku.pl w Krakowie zapewnia obydwa- w ramach diagnostyki do każdego planu leczenia wykonujemy nieodpłatną tomografię komputerową (CBCT), a w trakcie zabiegu sukcesywnie kontrolujemy jego przebieg za pomocą zdjęć punktowych.

Czy warto przeprowadzać leczenie kanałowe?

Fakt!

Niektórzy Pacjenci sądzą, że skoro ząb jest już ,,martwy” i bardzo dokucza, to lepiej go usunąć, mieć z głowy, a z czasem być może wstawić implant. Nic bardziej mylnego! W centrum Stomatologii i Leczenia Bruksizmu ipokrzyku.pl wyznajemy zasadę, iż o każdego, nawet bardzo chorego zęba warto i należy walczyć. Prawidłowo wyleczony endodontycznie ząb, odpowiednio wzmocniony i odbudowany staje się ,,naturalnym implantem”, który z powodzeniem funkcjonuje w jamie ustnej.