Leczenie Zachowawcze Zębów

leczenie zachowawcze

 

Leczenie zachowawcze
Na pohybel próchnicy!

Według statystyk Ministerstwa Zdrowia z próchnicą zmaga się ponad 90% naszego społeczeństwa. To zatrważające dane, zważywszy na to, jak poważne mogą być konsekwencje zaniedbań stanu zdrowia jamy ustnej. Dlatego, jeśli ubytek już się pojawi, nie należy zwlekać z leczeniem zachowawczym, by nie doszło do konieczności spotkania z endodontą. Więcej o naszej pasji do kanałów znajdziesz tutaj.

 

Leczenie zachowawcze ubytków w IPOKRZYKU.PL

Dlaczego leczyć zęby właśnie u nas? Bo wiemy jak ważne jest leczenie zachowawcze, czyli takie, które pozwala zachować własne zęby, w możliwie najlepszej kondycji. Dlatego każde wypełnienie wykonujemy tak precyzyjnie, jak to tylko możliwe, a całość leczenia przeprowadzamy z użyciem mikroskopu.

Być może inni podnoszą tę metodę do rangi szczególnego udogodnienia, zarezerwowanego tylko dla wybitnie trudnych przypadków. Dla nas stanowi standard pracy, również w leczeniu zachowawczym. Każdy przypadek traktujemy z jednakowym zaangażowaniem. Nie bagatelizujemy Twojego zdrowia. 

 

W IPOKRZYKU.PL każde leczenie zaczynamy od założnia koferdamu.

To cieniutka, zwykle lateksowa guma, która zastępuje przechodzące już na szczęście do lamusa wałeczki ligniny. Szczelnie izoluje leczoną powierzchnię od wilgoci, zapewniając pacjentowi trwałość wypełnień, a lekarzowi precyzję i higienę pracy.

Dążymy do tego, by nasi Pacjenci czuli bezpiecznie i komfortowo. Potrafimy sprawić, że zwykłe leczenie zębów będzie prawdziwą przyjemnością. Czegóż chcieć więcej? Jeśli zatem potrzebujesz pogonić próchnicę, „zrobić plombę”, chcesz żeby była szczelna, trwała i nie dawała się odróżnić od naturalnego zęba, uderzaj śmiało, nikt nie zrobi tego lepiej.

 

 

Leczenie zachowawcze w nowym standardzie

W krakowskim Centrum Implantologii i Cyfrowego Projektowania Uśmiechu IPOKRZYKU.PL wyznaczamy zupełnie nowe standardy. Wierzymy, że każdy ubytek warto leczyć pod mikroskopem, bo wiemy, że nie istnieje dokładniejsza, bardziej precyzyjna metoda. Nigdy nie zdajemy się na niewiadomą czy przypadek.Posługując się mikroskopem jesteśmy w stanie przeprowadzać niezwykle skomplikowane zabiegi oraz obserwować je w niebagatelnym powiększeniu. Właśnie ta precyzja eliminuje ryzyko błędów, pozwala na perfekcyjne opracowanie tkanek i idealną odbudowę zębów.

Z kolei koferdam daje nam gwarancję czystości pola zabiegowego i minimalizuje ryzyko ewentualnych powikłań. Leczony ząb nie jest narażony na niepożądane czynniki zewnętrzne. Z kolei do pozostałych zębów nie trafiają niepotrzebnie patogeny, uwalniające się w trakcie opracowywania ze zmienionych chorobowo tkanek. Ponadto koferdam eliminuje zagrożenie przypadkowego połknięcia drobnych narzędzi, których używa stomatolog. Wyizolowanie leczonego zęba pomaga także lekarzowi osiągnąć maksimum skupienia na polu zabiegowym, co przekłada się na skrócenie czasu trwania całego zabiegu.