leczenie zachowawcze

Leczenie zachowawcze

Na pohybel próchnicy!

Według statystyk Ministerstwa Zdrowia z próchnicą zmaga się ponad 90% naszego społeczeństwa. To zatrważające dane, zważywszy na to, jak poważne mogą być konsekwencje zaniedbań stanu zdrowia jamy ustnej. Dlatego, jeśli ubytek już się pojawi, nie należy zwlekać z leczeniem zachowawczym, by nie doszło do konieczności spotkania z endodontą. Więcej o naszej pasji do kanałów znajdziesz tutaj.

Leczenie ubytków w ipokrzyku.pl

Dlaczego leczyć zęby właśnie u nas? Bo wiemy jak ważne jest leczenie zachowawcze, czyli takie, które pozwala zachować własne zęby, w możliwie najlepszej kondycji. Dlatego każde wypełnienie wykonujemy tak precyzyjnie, jak to tylko możliwe, a całość leczenia przeprowadzamy z użyciem mikroskopu.

Być może inni podnoszą tę metodę do rangi szczególnego udogodnienia, zarezerwowanego tylko dla wybitnie trudnych przypadków. Dla nas stanowi standard pracy, również w leczeniu zachowawczym. Każdy przypadek traktujemy z jednakowym zaangażowaniem. Nie bagatelizujemy Twojego zdrowia.

leczenie stomatologiczne w koferdamie
estetyczne wypełnienia zębów indywidualny dobór koloru

Przy okazji- wolisz z gumką czy bez? Niektórzy uważają, że bez jest przyjemniej, ale my powtarzamy za lotnikami- safety first! I zawsze, do każdego leczenia, zakładamy… koferdam 😉 To cieniutka, zwykle lateksowa guma, która zastępuje przechodzące już na szczęście do lamusa wałeczki ligniny. Szczelnie izoluje leczoną powierzchnię od wilgoci, zapewniając pacjentowi trwałość wypełnień, a lekarzowi precyzję i higienę pracy.

Dążymy do tego, by nasi Pacjenci czuli bezpiecznie i komfortowo. Potrafimy sprawić, że zwykłe leczenie zębów będzie prawdziwą przyjemnością. Czegóż chcieć więcej? Jeśli zatem potrzebujesz pogonić próchnicę, „zrobić plombę”, chcesz żeby była szczelna, trwała i nie dawała się odróżnić od naturalnego zęba, uderzaj śmiało, nikt nie zrobi tego lepiej.

Nowy standard leczenia zachowawczego

W krakowskim Centrum Stomatologii i Leczenia Bruksizmu ipokrzyku.pl wyznaczamy zupełnie nowe standardy. Wierzymy, że każdy ubytek warto leczyć pod mikroskopem, bo wiemy, że nie istnieje dokładniejsza, bardziej precyzyjna metoda. Nigdy nie zdajemy się na niewiadomą czy przypadek.Posługując się mikroskopem jesteśmy w stanie przeprowadzać niezwykle skomplikowane zabiegi oraz obserwować je w niebagatelnym powiększeniu. Właśnie ta precyzja eliminuje ryzyko błędów, pozwala na perfekcyjne opracowanie tkanek i idealną odbudowę zębów.

Z kolei koferdam daje nam gwarancję czystości pola zabiegowego i minimalizuje ryzyko ewentualnych powikłań. Leczony ząb nie jest narażony na niepożądane czynniki zewnętrzne. Z kolei do pozostałych zębów nie trafiają niepotrzebnie patogeny, uwalniające się w trakcie opracowywania ze zmienionych chorobowo tkanek. Ponadto koferdam eliminuje zagrożenie przypadkowego połknięcia drobnych narzędzi, których używa stomatolog. Wyizolowanie leczonego zęba pomaga także lekarzowi osiągnąć maksimum skupienia na polu zabiegowym, co przekłada się na skrócenie czasu trwania całego zabiegu.

leczenie zachowawcze w gabinecie stomatologicznym