Periodontologia

periodontologia

 

 

 

Periodontologia
Problemy perio traktujemy serio

 

 

Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób przyzębia. Z uwagi na coraz większą częstotliwość ich występowania, paradontoza i stany zapalne w obrębie dziąseł zaliczane są już do chorób społecznych. To powszechny problem, dotyczący nawet 40- 50% populacji! Na co zatem zwrócić uwagę? Z pewnością złogi kamienia nazębnego, nieprzyjemny zapach z ust, obrzęk i zaczerwienienie dziąseł, a przede wszystkim krwawienie podczas szczotkowania zębów, powinny skłonić nas do skonsultowania się ze specjalistą.

Pamiętaj- nie bagatelizuj nawet najdrobniejszego krwawienia czy dyskomfortu w obrębie dziąseł! Nieleczona paradontoza prowadzi do bardzo poważnych następstw. W jej wyniku może dochodzić do stopniowego zanikania tkanek. I to zarówno miękkich, czyli dziąseł, jak i twardych, czyli kości. A to z kolei staje się przyczyną rozchwiania, a w konsekwencji nawet utraty zębów. Problem jest więc poważny. Ale jak można mu zaradzić? Tu, w krakowskim Centrum Implantologii i Cyfrowego Projektowania Uśmiechu IPOKRZYKU.PL, mamy sprawdzone sposoby na problemy periodontologiczne.

 

 

Leczenie periodontologiczne periodontologia

W leczeniu periodontologicznym kluczowe znaczenie ma diagnostyka i profilaktyka. Jak to u nas, zawsze poprzedza je konsultacja, poparta wnikliwym badaniem w gabinecie. Dzięki ultra dokładnym testom PET jesteśmy w stanie uzyskać informacje o DNA bakterii będących przyczyną chorób przyzębia. Wyniki tych badań pozwalają periodontologowi na precyzyjny dobór leczenia farmakologicznego (antybiotykoterapia) oraz optymalnych zabiegów w gabinecie. Z kolei z punktu widzenia profilaktyki, niezastąpione są zabiegi profesjonalnej higienizacji. Pomagają utrzymać zęby i dziąsła w doskonałej kondycji i obniżają ryzyko wystąpienia schorzeń przyzębia. Więcej na temat zabiegów profilaktycznych w IPOKRZYKU.PL znajdziesz tutaj.

 

Chirurgia periodontologiczna

Niekiedy zaawansowane choroby przyzębia powodują konieczność interwencji chirurgicznej. Co wtedy? Jak zwykle możecie na nas liczyć.  Specjalizujemy się właśnie w takich przypadkach. Przeprowadzamy precyzyjne zabiegi z zakresu mikrochirurgii dziąsłowej z zegarmistrzowską starannością. Jeśli zatem nurtuje Cię obawa o zdrowie Twoich dziąseł, nie wahaj się i już dziś umów się na konsultację w IPOKRZYKU.PL.