Protetyka

protetyka

 

 

 

Protetyka
Zęby kolejnej szansy

 

Rekiny mają zapewne różne rekinie zgryzoty, ale o zgryz akurat nie muszą się troszczyć- nowe zęby rosną im przez całe życie. My, człowieki nie mamy tak dobrze… Przysługują nam tylko dwa komplety na całe życie, z czego pierwszy to w zasadzie wersja demo. Na szczęście protetyka stomatologiczna daje nam dziś do dyspozycji całe mnóstwo możliwości. Począwszy od klasycznych protez, mostów i koron, po wyszukaną odbudowę pełnoceramiczną i implanto- protetyczną. Lekarz zajmujący się protetyką musi być nieco artystą, rzeźbiarzem i estetą, a przy tym perfekcjonistą kochającym swoją robotę. Taka właśnie jest Doktor Magdalena, która niestrudzenie i cierpliwie przywraca uśmiechy.

Umiejętności lekarza to oczywiście podstawa, ale na sukces w leczeniu protetycznym składa się wiele czynników. W stomatologii, podobnie jak w życiu codziennym, coraz więcej rozwiązań opartych jest o metody cyfrowe. W IPOKRZYKU.PL  Centrum Implantologii i Cyfrowego Projektowania Uśmiechu  kochamy nowinki technologiczne. Żadne światowe osiągnięcia nie uchodzą naszej uwadze.

Dlatego w leczeniu protetycznym korzystamy z innowacyjnej technologii 3shape. Stosujemy skaner wewnątrzustny, który rejestruje z dokładnością do kilku mikrometrów zarówno szlifowanego zęba, jak również całe pole zabiegowe. Protetyka to innowacyjna metoda, która pozwala Pacjentowi uniknąć wątpliwej przyjemności pobierania wycisków. I po krzyku!

 

Korona jak marzenie protetyka

W IPOKRZYKU.PL  Centrum Implantologii i Cyfrowego Projektowania Uśmiechu specjalizujemy się w estetycznych odbudowach protetycznych. Korony, licówki, mosty protetyczne pełnoceramiczne to zdecydowanie nasza bajka. Czym jednak różnią się od rozwiązań konwencjonalnych? Słowem klucz jest tu estetyka właśnie. Wyobraźmy sobie naturalny ząb widziany w pełnym dziennym oświetleniu. Światło odbija się od szkliwa, delikatnie opalizuje i przenika ząb. Piękny widok, czyż nie? Zjawisko to nazywamy przeziernością. Niestety klasyczne odbudowy protetyczne wykonywane są na bazie stopu metalowego, nieprzezroczystego, w kolorze stalowoszarym. Co za tym idzie, nie dają pełnej możliwości uzyskania efektu naturalnej przezierności, co ma szczególne znaczenie w przednim, estetycznym odcinku jamy ustnej.

Ponadto podbudowa metalowa ma jeszcze jeden minus. Z czasem, jeśli z jakiejś przyczyny dziąsło się obniży, powyżej zęba może pojawić się ciemniejszy paseczek, zasinienie, wynikające z prześwitywania metalu. Jednak w przypadku koron i mostów pełnoceramicznych problem ten nie występuje. Cechuje je bowiem przezierność identyczna jak w przypadku naturalnego uzębienia. Właśnie dzięki temu posiadanie uzupełnienia protetycznego może pozostać Twoją (i naszą ) słodką tajemnicą.

 

 

Uzupełnienia protetyczne szyte na miarę

Korony, mosty, licówki i pozostałe prace protetyczne wykonywane w naszym gabinecie w niczym nie przypominają tych szablonowych „sztucznych zębów”, jakie zwykły kojarzyć się z protetyką. Szary pasek na dziąśle nad koroną również jest już tylko koszmarem przeszłości.

Wszystkie projektowane w IPOKRZYKU.PL  Centrum Implantologii i Cyfrowego Projektowania Uśmiechu  korony, mosty czy protezy idealnie odtwarzają funkcje utraconych tkanek zębów, ich kształt i anatomię. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom korona nie musi już przerażać Pacjenta i być traktowana jako ostateczność. Przeciwnie – jest często metodą z wyboru, do złudzenia przypominającą naturalny ząb. A to wszystko dzięki zastosowaniu szeregu trwałych i estetycznych materiałów oraz nowatorskich metod leczenia, jak wirtualne wyciski, cyfrowe projekty 3D i wycinanie laserowe.

Dlatego właśnie mosty i korony wykonujemy na podbudowach z tlenku cyrkonu- niezwykle mocnego i trwałego związku chemicznego, pozwalającego na osiągnięcie maksymalnych walorów estetycznych, o barwie dobieranej komputerowo pod kolor zęba. NASA nie powstydziłaby się takich rozwiązań. Wykonujemy korony w systemach Cercon i Emax, na potrzeby wzmocnienia zębów stosujemy indywidualne wkłady z włókna szklanego. Jako budżetową alternatywę dla tych rozwiązań możemy zaproponować prace metalowe licowane ceramiką na bazie stopów bezniklowych – twardych i niealergizujących.

Jeśli chodzi o protetykę implantologiczną, tu również mamy się czym pochwalić. Każde rozwiązanie przygotowywane w IPOKRZYKU.PL  Centrum Implantologii i Cyfrowego Projektowania Uśmiechu  jest „szyte na miarę”, indywidualnie dla każdego Pacjenta. Nasze prace to nie gotowce, wyciągane prosto z pudełka jak klocki dla dzieci. W rezultacie każda z nich to osobny projekt, kreowany cyfrowo i oparty na indywidualnych łącznikach.