Wybielanie zębów i stomatologia estetyczna

 

 

 

Wybielanie i
stomatologia estetyczna

Zęby jak perełki!

 

Stomatologia estetyczna (w tym wybielanie zębów) jest specyficzną dziedziną medyczną. Kiedy wszystkie zęby są już zdrowe można pomyśleć o poprawieniu ich walorów estetycznych. W czasach, kiedy dzięki zdobyczom medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej możemy poprawić sobie w zasadzie wszystko, dlaczego by nie zacząć od poprawienia urody zębów? W końcu nic tak nas nie zdobi, jak piękny, biały, promienny uśmiech. To właśnie taki uśmiech wabi, przykuwa uwagę, oczarowuje, dodaje pewności siebie. W krakowskim Centrum Implantologii i Cyfrowego Projektowania Uśmiechu IPOKRZYKU.PL dobrze wiemy, jak się robi taką magię!

 

 

Co może zaoferować nam stomatologia estetyczna?

 

Warto mieć na uwadze, że zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej to nie tylko wybielanie zębów. Istnieje poza nim wiele działań, za pomocą których możemy przywrócić zarówno zdrowie, jak i piękno naszemu uzębieniu. Oto one:Profesjonalna higienizacja

Oczyszczone ze złogów kamienia nazębnego i powierzchniowych osadów, wypolerowane na wysoki połysk zęby mogą niejednokrotnie nieźle zaskoczyć swoich posiadaczy. Zabieg higienizacji przynosi zatem korzyści zarówno zdrowotne (zmniejsza ryzyko próchnicy i chorób przyzębia), jak i estetyczne (rozjaśnia zęby, odświeża oddech).

 

Wysoko estetyczne wypełnienia zębów

Czarne, nieładne „plomby” amalgamatowe to przeżytek minionej epoki. Dziś, kiedy zachodzi konieczność wypełnienia ubytku, wykonuje się je ze światłoutwardzalnego materiału kompozytowego, o barwie ściśle dopasowanej do naturalnego zęba. Takiego wypełnienia nie sposób odróżnić od naturalnej tkanki, niezależnie od oświetlenia.
Pełnoceramiczna odbudowa protetyczna

Braki zębowe nie dodają uśmiechowi urody, to fakt. Odbudowane za pomocą koron czy mostów (zarówno konwencjonalnych, jak i tych osadzonych na implantach) do złudzenia przypominają naturalne zęby. Rozwiązania protetyczne oferowane w Centrum Implantologii i Cyfrowego Projektowania Uśmiechu IPOKRZYKU.PL przygotowujemy dla każdego Pacjenta indywidualnie, na miarę Jego potrzeb.Zamykanie diastemy

Niektórzy twierdzą, że widoczna przerwa między górnymi jedynkami dodaje uroku i seksapilu. Wiele gwiazd i celebrytów, jak np. Madonna, nosi ją dumnie i uważa za swój atut. Co jednak jeśli diastema śni się nam po nocach i nie chcemy mieć w ustach ciągłej przerwy na papierosa? Rozwiązań tego problemu jest kilka. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę jego źródło. Często jest nim defekt ortodontyczny, z którym z łatwością upora się odpowiednio dobrany aparat. Czasem kłopot sprawiają braki zębowe lub niewielki rozmiar zębów. Wówczas z pomocą przychodzi całą gama rozwiązań protetycznych, jak licówki czy korony. Masz zatem wybór: albo pokochać swoją diastemę, albo zwrócić się do nas. Z pewnością znajdziemy rozwiązanie, które Cię zadowoli.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to najlepszy i najskuteczniejszy sposób na poprawę estetyki uśmiechu. Należy pamiętać, że zabieg wybielania wykonuje się wyłącznie na zdrowych zębach. Dostępne w Centrum Implantologii i Cyfrowego Projektowania Uśmiechu metody wybielania są nie tylko efektywne, ale przede wszystkim bezpieczne dla zębów.


stomatologia estetyczna Kraków

 

 

Wybielanie Lampą Prevdent

Jednoseansowy zabieg, po którym zęby natychmiast stają się bielsze nawet o 7- 8 odcieni. Cała procedura trwa około 1,5 godziny, a efekty powalają na kolana. Zabieg rozpoczyna się od sprawdzenia kondycji zębów i oczyszczenia ich powierzchni. Dzięki temu mamy pewność, iż będzie on przeprowadzony bezpiecznie, a jego rezultat będzie równomierny i długotrwały. Kolejnym etapem jest zabezpieczenie wrażliwych śluzówek jamy ustnej, dziąseł i ust.

A dalej już sama przyjemność. Pacjent przez około godzinę relaksuje się na fotelu, podczas gdy innowacyjny dwuskładnikowy preparat stopniowo rozjaśnia i wzmacnia jego zęby. Tak, to nie przywidzenie! Innowacyjna formuła żelu PrevDent jednocześnie wybiela (dzięki zawartości 6% nadtlenku wodoru), wspomaga mineralizację szkliwa i redukuje ryzyko nadwrażliwości do minimum (dzięki zawartości nano- hydroksyapatytu, będącego jednym z głównych składników szkliwa). Spektakularna metamorfoza i pielęgnacja w jednym!

Wybielanie – zalecenia po zabiegustomatologia estetyczna Kraków

 

Niezależnie od wybranej metody wybielania Pacjent otrzymuje zawsze istotne wskazówki dotyczące pielęgnacji, diety i nawyków. To, jak sumiennie się do nich stosuje wpływa na trwałość rezultatów wybielania. O czym zatem należy pamiętać, by zęby pozostały bez skazy nawet przez 2- 3 lata po zabiegu? Zdradzamy kilka z tych sekretów:

  • przez co najmniej dobę po zakończeniu wybielania lampą zaleca się bezwzględnie tzw. ,,białą dietę”- czyli unikanie wszelkich pokarmów i napojów o właściwościach barwiących (jak np. czerwone wino, czarna kawa, mocna herbata, jagody, barszcz), w przypadku wybielania nakładkowego owe zalecenia nie są aż tak restrykcyjne, warto jednak ograniczyć do minimum spożywanie barwiących produktów w trakcie przeprowadzania tej procedury;
  • zalecane jest również wystrzeganie palenia tytoniu- papierosy nie tylko szkodzą zdrowiu, ale i urodzie- to żadna niespodzianka, jednak świeżo wybielone zęby są nieco bardziej podatne na przebarwienia nikotynowe;
  • niezmiernie ważna jest właściwa pielęgnacja wybielonych zębów- doświadczone higienistki Centrum Implantologii i Cyfrowego Projektowania Uśmiechu IPOKRZYKU.PL pomagają dobrać odpowiednie preparaty, pomagające utrzymać efekt wybielania i zapobiec ewentualnej nadwrażliwości;
  • regularne kontrole stomatologiczne i profesjonalnie przeprowadzane zabiegi higienizacyjne (szczególnie polerowanie), pomagają w utrzymaniu wymarzonego efektu bieli.