Diagnostyka stomatologiczna

Diagnostyka stomatologiczna

Trafnie postawiona diagnoza to klucz do sukcesu. Zarówno w leczeniu, jak i w diagnostyce stomatologicznej wprowadzamy zupełnie nowe standardy. Zadbaliśmy o to, by nasi Pacjenci mogli wykonać u nas potrzebne badania.

Zdjęcia RTG punktowe pozwalają na ocenę stanu pojedynczych zębów. Są przydatne przede wszystkim w trakcie leczenia endodontycznego. Jako jedyny gabinet w Krakowie dysponujemy mobilnym aparatem, dzięki któremu pacjent nie musi nawet fatygować się z fotela, by prześwietlić ząb w trakcie zabiegu.

Tomografia komputerowa (CBCT) to najdokładniejsze z dostępnych badań w diagnostyce obrazowej. Uzyskujemy dzięki niemu obraz trójwymiarowy. Wykonujemy je przed stworzeniem każdego planu leczenia, by dokładnie ocenić kondycję zębów, warunki kostne, stan stawów skroniowo-żuchwowych, jak również zatok obocznych nosa. Tomografia umożliwia dokonanie precyzyjnych pomiarów, jest niezastąpiona w planowaniu leczenia endodontycznego, chirurgicznego i implantologicznego. CBCT jest obecnie nieodzownym elementem diagnostyki stomatologicznej.

Tomografia komputerowa CBCT – wyjątkowe badanie

Całościowe ujęcie, jakie zapewnia CBCT, uważamy za niezbędne dla prawidłowo przeprowadzonego leczenia endodontycznego, chirurgicznego, implantologicznego i periodontologicznego. Żaden z naszych lekarzy nie podejmuje działań w obrębie tych specjalizacji bez przeanalizowania pełnej tomografii. Ma to szczególne znaczenie w leczeniu kanałowym, kiedy anatomia może nas niejednokrotnie zaskoczyć. Właściwa diagnostyka stomatologiczna i leczenie pod mikroskopem eliminuje wszelkie ryzyko przypadkowości.

Ocena tomografii jest nieodzowna zwłaszcza w bardziej skomplikowanych sytuacjach. Pomaga w oszacowaniu wielkości oraz charakteru zmian zapalnych. Wykorzystujemy ją także w ponownym leczeniu endodontycznym. Jest konieczna w przypadku pojawienia się perforacji lub delt korzeniowych oraz przy usuwaniu z kanałów pozostawionych po poprzednim leczeniu narzędzi. W leczeniu chirurgicznym tomografia pozwala na właściwą ocenę zmian w obrębie wyrostka zębodołowego, zaników kości i możliwości regeneracyjnych. Jest też kluczowa w planowaniu procedur i zabiegów implantologicznych, pozwalając na prawidłowe rozmieszczenie i usytuowanie implantów zębowych. W leczeniu periodontologicznym CBCT pozwala na oszacowanie zmian zanikowych, uogólnionych periodontopatii, agresywności zapalenia przyzębia, przydatności zębów oraz możliwości terapeutycznych. Wszyscy nasi Pacjenci otrzymują od nas trójwymiarową tomografię.

Tomografia komputerowa CBCT to bezpieczne prześwietlenia

Nowoczesny sprzęt diagnostyczny, w jaki zaopatrzyliśmy pracownię radiologii w ipokrzyku.pl jest gwarancją bezpieczeństwa zdrowia Pacjentów i naszego zespołu. Dawki promieniowania zostały zredukowane do niezbędnego minimum. Takie dawki promieniowania nie wpływają negatywnie na zdrowie, jest to często powtarzany mit. Wykorzystywanie nowoczesnych metod radiacyjnych umożliwia nam przeprowadzenie dogłębnej, nie zagrażającej zdrowiu, pewnej diagnostyki i planowanie w oparciu o nią kompleksowego leczenia. Zapraszamy na wizytę!

Diagnostyka stomatologiczna to nie tylko rentgen

Zobacz swój uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia!

Skaner wewnątrzustny

Technologia, jaką wykorzystujemy w ipokrzyku.pl, pomaga nam zobrazować możliwe do osiągnięcia rezultaty leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem. Wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, takich jak cyfrowy skaner wewnątrzustny. Pozwala on na natychmiastową wizualizację planowanych efektów leczenia. Dzięki tej technologii, aktualny obraz zębów Pacjenta przekazywany jest na ekran komputera, a specjalista w czasie rzeczywistym prezentuje, jak będzie się on zmieniał.

Otrzymany w ten sposób modelem możemy dowolnie manipulować, dzięki czemu mamy możliwość zobaczenia nowego uśmiechu z różnych perspektyw. Dodatkową zaletą jest fakt, iż takie badanie jest całkowicie bezbolesne. Umieszczona w ustach Pacjenta specjalna końcówka skanująca wykonuje sekwencję zdjęć, które następnie składane są w jedną całość, tworząc cyfrowy model zębów. Rozwiązanie to ma szerokie zastosowanie diagnostyczne i zabiegowe.

Wszystko zgodnie z planem

Wirtualne przygotowanie do implantacji w technologii DTX Studio Implant™

Planowanie to nasza specjalność. W ipokrzyku.pl mamy możliwość szczegółowego planowania przebiegu zabiegu implantologicznego. Co to oznacza dla naszych Pacjentów? Zwiększenie bezpieczeństwa, a więc wyeliminowanie ryzyka powikłań praktycznie do zera.

Innowacyjny system DTX Studio Implant opiera się na bardzo zaawansowanej technologii, oferującej nam cyfrowy trójwymiarowy obraz żuchwy lub/i szczęki, który służy nam do przeprowadzenia wirtualnego zabiegu implantacji. System ten pozwala nam na otrzymanie podglądu przebiegu nerwów oraz zobaczenia modelu 3D kości z każdej strony. Całość tworzy niewyobrażalną do tej pory precyzję w planowaniu zabiegu.

Nakładając obraz ze skanera wewnątrzustnego na tomografię CBCT w systemie DTX Studio Implant™, jesteśmy w stanie precyzyjnie zaplanować położenie implantu oraz zaprojektować natychmiastową odbudowę protetyczną, zapewniając tym samym pacjentowi uzyskanie zębów i pięknego uśmiechu w godzinę! 

Co więcej, możemy też wykonać szablon implantologiczny, który zminimalizuje zakres zabiegu do małej ranki o średnicy ok 4 mm. W praktyce zdecydowanie mniej bólu mniej krwi, szybsze szybsza regeneracja i zmniejszone ryzyko powikłań.

Na jakiej podstawie planujemy leczenie?

Technologie wykorzystywane w naszej klinice pomagają nam w pobraniu obrazu uzębienia, planowaniu toru wprowadzania implantów czy projektowanie nowych uzupełnień, posiłkując się wirtualnym obrazem twarzy pacjenta. Cyfrowa technologia, którą wykorzystujemy w diagnostyce, pozwala na w pełni kontrolowane leczenie, a co za tym idzie, minimalizuje ryzyko powikłań.

Umów konsultację