Protetyka

Protetyka – licówki, korony, mosty, protezy

Protetyka stomatologiczna daje nam dziś do dyspozycji całe mnóstwo możliwości. Począwszy od klasycznych protez, mostów i koron, po wyszukaną odbudowę pełnoceramiczną i implanto-protetyczną. Umiejętności lekarza to oczywiście podstawa, ale na sukces w leczeniu protetycznym składa się wiele czynników. W stomatologii coraz więcej rozwiązań opartych jest o metody cyfrowe. W ipokrzyku.pl wykorszystujemu najnowsze technologie i rozwiązania. Stosujemy skaner wewnątrzustny, który rejestruje z dokładnością do kilku mikrometrów zarówno szlifowanego zęba, jak również całe pole zabiegowe. 

Estetyczne odbudowy o naturalnym wyglądzie

Korony i mosty pełnoceramiczne cechuje przezierność identyczna jak w przypadku naturalnego uzębienia. Właśnie dzięki temu posiadanie uzupełnienia protetycznego nie wyróżnia się spośród innych zębów.

Dlatego właśnie mosty i korony wykonujemy na podbudowach z tlenku cyrkonu – niezwykle mocnego i trwałego związku chemicznego, pozwalającego na osiągnięcie maksymalnych walorów estetycznych, o barwie dobieranej komputerowo pod kolor zęba. Wykonujemy korony w systemach Cercon i Emax, na potrzeby wzmocnienia zębów stosujemy indywidualne wkłady z włókna szklanego. Jako budżetową alternatywę dla tych rozwiązań możemy zaproponować prace metalowe licowane ceramiką na bazie stopów bezniklowych – twardych i niealergizujących.

Uzupełnienia protetyczne szyte na miarę

Wszystkie projektowane w ipokrzyku.pl korony, mosty czy protezy idealnie odtwarzają funkcje utraconych tkanek zębów, ich kształt i anatomię. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom korona nie musi już być traktowana jako ostateczność. Przeciwnie – jest często metodą z wyboru, do złudzenia przypominającą naturalny ząb. A to wszystko dzięki zastosowaniu szeregu trwałych i estetycznych materiałów oraz nowatorskich metod leczenia, jak wirtualne wyciski, cyfrowe projekty 3D i wycinanie laserowe.

Jeśli chodzi o protetykę implantologiczną, tu również mamy się czym pochwalić. Każde rozwiązanie przygotowywane w ipokrzyku.pl jest „szyte na miarę”, indywidualnie dla każdego Pacjenta. W rezultacie każda z nich to osobny projekt, kreowany cyfrowo i oparty na indywidualnych łącznikach.

Licówki, korony, mosty i protezy w Krakowie

W ipokrzyku.pl tworzymy naturalnie wyglądające odbudowy protetyczne. Jeżeli problem dotyczy ubytków zębowych, przygotowujemy i prowadzimy złożone terapie chirurgiczno-protetyczne, w tym również wszczepienie systemu All-on-4® czy innowacyjne procedury z wykorzystaniem implantów podokostnowych. Zapewniamy profesjonalne podejście do Pacjenta, wysoką jakość usług diagnostycznych oraz bezstresowe i jasno określone zasady przeprowadzania leczenia.

Jeżeli dotyczy Cię problem ubytków zgłoś się na wizytę diagnostyczną, podczas której zbadamy stan Twojej jamy ustnej i dostosujemy najlepszą metodę leczenia problemu. Ani deformacje kości, ani ich zanik nie są dla nas przeszkodą – wspólnie znajdziemy sposób na poprawę komfortu Twojego życia!

Umów konsultację