Periodontologia

Periodontologia – leczenie chorób dziąseł

Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób przyzębia. Z uwagi na coraz większą częstotliwość ich występowania, paradontoza i stany zapalne w obrębie dziąseł zaliczane są już do chorób społecznych. To powszechny problem, dotyczący nawet 40-50% populacji! Na co zatem zwrócić uwagę? Z pewnością:

  • złogi kamienia nazębnego,
  • nieprzyjemny zapach z ust,
  • obrzęk i zaczerwienienie dziąseł,
  • krwawienie podczas szczotkowania zębów

powinny skłonić nas do skonsultowania się ze specjalistą.

Periodontologia

Niebezpieczne powikłania

Pamiętaj – nie bagatelizuj nawet najdrobniejszego krwawienia czy dyskomfortu w obrębie dziąseł! Nieleczona paradontoza prowadzi do bardzo poważnych następstw. W jej wyniku może dochodzić do stopniowego zanikania tkanek. I to zarówno miękkich, czyli dziąseł, jak i twardych, czyli kości. A to z kolei staje się przyczyną rozchwiania, a w konsekwencji nawet utraty zębów. Problem jest więc poważny. Ale jak można mu zaradzić? Tu, w krakowskim Centrum Implantologii i Cyfrowego Projektowania Uśmiechu ipokrzyku.pl, mamy sprawdzone sposoby na problemy periodontologiczne.

Leczenie periodontologiczne

W leczeniu periodontologicznym kluczowe znaczenie ma diagnostyka i profilaktyka. Jak to u nas, zawsze poprzedza je konsultacja, poparta wnikliwym badaniem w gabinecie. Dzięki niesamowicie dokładnym testom PET jesteśmy w stanie uzyskać informacje o DNA bakterii będących przyczyną chorób przyzębia. Wyniki tych badań pozwalają periodontologowi na precyzyjny dobór leczenia farmakologicznego (antybiotykoterapia) oraz optymalnych zabiegów w gabinecie. Z kolei z punktu widzenia profilaktyki, niezastąpione są zabiegi profesjonalnej higienizacji. Pomagają utrzymać zęby i dziąsła w doskonałej kondycji i obniżają ryzyko wystąpienia schorzeń przyzębia.

Leczenie periodontologiczne w Krakowie

Niekiedy zaawansowane choroby przyzębia powodują konieczność interwencji chirurgicznej. Co wtedy? Jak zwykle możecie na nas liczyć. Specjalizujemy się właśnie w takich przypadkach. Przeprowadzamy precyzyjne zabiegi z zakresu mikrochirurgii dziąsłowej z zegarmistrzowską starannością. Jeśli zatem nurtuje Cię obawa o zdrowie Twoich dziąseł, nie wahaj się i już dziś umów się na konsultację w ipokrzyku.pl.

Umów konsultację