Implanty All-on-4®

All-on-4®

Proteza na 4 implantach

Przyczyn bezzębia może być całe mnóstwo. Począwszy od oczywistych powodów, jak zaawansowana próchnica, będąca przyczyną usunięcia wszystkich zębów, poprzez rozmaite choroby ogólnoustrojowe, aż po nieszczęśliwe wypadki, skutkujące utratą zębów… Ale czy to znaczy, że ci Pacjenci skazani są wyłącznie na protezy? Niewygodne w użytkowaniu, wymagające stosowania kleju, niepraktyczne… Oczywiście, że nie! Odpowiedzią jest koncepcja All-on-4®.

W ipokrzyku.pl oferujemy najnowocześniejsze rozwiązanie implanto-protetyczne, które natychmiastowo rozwiązuje problem bezzębia. System All-on-4® pozwala już w dniu zabiegu chirurgicznego cieszyć się kompletem pięknych zębów. Pełnołukowy most, osadzony na 4 implantach pozwala odzyskać prawidłowe funkcje żucia, mowy i, co równie ważne, poczucie własnej wartości i pewność siebie. Piękny, szeroki uśmiech już na jednej wizycie? Tak, dzięki All-on-4® jest to możliwe!

Dla kogo są implanty All-on-4®?

Koncepcja All-on-4® dedykowana jest Pacjentom zmagającym się z problemem bezzębia bądź innymi problemami stomatologicznymi, które nieuchronnie do bezzębia prowadzą. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych autorskich rozwiązań, można było stworzyć wyjątkowy system całkowitej odbudowy uzębienia. Jest to most osadzony na stałe na czterech implantach. W związku z tym natychmiastowa rekonstrukcja zębów jest możliwa nawet w obliczu trudnych warunków kostnych.

All-on-4® jest metodą indywidualnie dobieraną do stanu uzębienie i jamy ustnej pacjenta. Podczas pierwszej wizyty diagnostycznej wykonamy tomografię komputerową CBCT – najnowocześniejszą i najdokładniejszą dostępną metodą, a także odpowiemy na wszelkie pytania Pacjenta i rozwiejemy pojawiające się wątpliwości. Wysłuchamy również życzeń i oczekiwań Pacjentów, aby dostosować plan leczenie do Waszych potrzeb.

Implanty All-on-4® – jak to działa?

System All-on-4® jest zupełnie innowacyjnym rozwiązaniem. Pozwala na całkowitą odbudowę bezzębia już w trakcie jednego zabiegu. Specjalna powierzchnia TiUnite implantów stosowanych w tej metodzie i opatentowane żłobienia umożliwiają uzyskanie wysokiej stabilizacji pierwotnej i utrzymanie jej przez cały newralgiczny okres gojenia. To właśnie te elementy sprawiają, że implanty można obciążać stałą odbudową tymczasową od razu w dniu zabiegu

Dzięki specjalnej technice osadzania implantów pod odpowiednim kątem uzyskujemy stabilność nawet wtedy, kiedy ilość tkanki kostnej u Pacjenta jest minimalna. Z kolei dzięki odpowiedniemu nachyleniu implantów w odcinku tylnym, Pacjent unika skomplikowanych procedur związanych z przeszczepem kości. Dzięki temu cała procedura nie tylko przebiega szybciej, ale również mniej inwazyjnie. Tym samym jest o wiele mniej kosztowna niż konwencjonalne metody leczenia bezzębia.

Jak wygląda zabieg wszczepienia All-on-4®?

Po przeprowadzeniu badań diagnostycznych i przygotowaniu planu leczenia, lekarz przedstawi go Pacjentowi wraz z wytłumaczeniem poszczególnych etapów, a także z określeniem wstępnego harmonogramu wizyt. W dniu zabiegu, po przygotowaniu Pacjenta i omówieniu poszczególnych etapów wszczepienia systemu All-on-4® rozpoczynamy procedurę. Pierwszym elementem jest chirurgiczne wszczepienie czterech implantów pod odpowiednim kątem, dostosowanym indywidualnie do Pacjenta. Po tym następuje drugi etap obejmujący protetyczne zamontowanie tymczasowego mostu na implantach. Dzięki temu już po zabiegu można cieszyć się pełnym uzębieniem!

Wizyty kontrolne

Każdy zabieg stomatologiczny wymaga odpowiedniej kontroli po jakimś czasie. W przypadku metody All-on-4® wizyty kontrolne powinny odbywać się zgodnie z ustalonym wspólnie z lekarzem harmonogramem.

Pierwsza wizyta po zabiegu odbywa się najczęściej 10-14 dni po jego wykonaniu i ma na celu zdjęcie szwów. Późniejsze wizyty kontrolne połączone z higienizacją standardowo planuje się na drugi, czwarty i szósty miesiąc po zabiegu. Podczas wizytu po sześciu miesiącach pobierany jest odcisk, z którego tworzymy stały most dla Pacjenta. Następnie Pacjent zostaje wdrożony w zaawansowane leczenie protetyczne obejmujące zmianę mostu tymczasowego na most stały

Dla zapewniania najlepszych efektów i długotrwałej wytrzymałości systemu All-on-4® zalecamy stałe monitorowanie stanu umocowania implantów i mostu podczas wizyt co pół roku od zakończenia leczenia. Koncepcja leczenia All-on-4® to sprawdzona metoda, która gwarantuje poprawę jakości życia, stabilność utrzymywania nowego uzębienia oraz wysokie wskaźniki – do 98% po 5-10 latach od założenia systemu w żuchwie.

All-on-4® w Krakowie

W ipokrzyku.pl przygotowujemy i prowadzimy złożone terapie chirurgiczno-protetyczne, w tym również wszczepienie systemu All-on-4®. Zapewniamy profesjonalne podejście do Pacjenta, wysoką jakość usług diagnostycznych oraz bezstresowe i jasno określone zasady przeprowadzania leczenia.

Jeżeli dotyczy Cię problem bezzębia lub choroby, która do niego prowadzi, zgłoś się na wizytę diagnostyczną, podczas której zbadamy stan Twojej jamy ustnej i dostosujemy najlepszą metodę leczenia problemu. Ani deformacje kości, ani ich zanik nie są dla nas przeszkodą – wspólnie znajdziemy sposób na poprawę komfortu Twojego życia!

Umów konsultację

Metamorfozy z wykorzystaniem implantów

Implanty stomatologiczne

Implanty klasyczne

Wszczepienie implantu oraz odbudowa protetyczna to trwały i bezpieczny sposób na rekonstrukcję usuniętego zęba.

Implanty zygomatyczne

Sprawdzona metoda stosowana w przypadkach bezzębia u osób z rozległym zanikiem kości szczęki.

All-on-4®

System All-on-4® pozwala już w dniu zabiegu chirurgicznego cieszyć się kompletem pięknych zębów.

Implanty podokostnowe

Możliwe do zastosowania nawet u Pacjentów z całkowitym zanikiem kości. Pomoc w najtrudniejszym przypadku!