Implanty stomatologiczne

Wszczepienie implantu oraz odbudowa protetyczna to trwały i bezpieczny sposób na rekonstrukcję usuniętego zęba.

Sprawdzona metoda stosowana w przypadkach bezzębia u osób z rozległym zanikiem kości szczęki.

System All-on-4® pozwala już w dniu zabiegu chirurgicznego cieszyć się kompletem pięknych zębów.

Możliwe do zastosowania nawet u Pacjentów z całkowitym zanikiem kości. Pomoc w najtrudniejszym przypadku!

Rodzaje implantów stomatologicznych

W ipokrzyku.pl stawiamy na najnowocześniejsze rozwiązania, zarówno w diagnostyce, jak i w leczeniu problemu ubytków zębowych oraz całkowitego bezzębia. Wiemy, jak trudne potrafi być funkcjonowanie, jeżeli odczuwamy codzienny dyskomfort w zakresie mówienia, gryzienia czy żucia.

W naszej klinice proponujemy skuteczne, trwałe i w pełni satysfakcjonujące leczenie z wykorzystaniem różnych metod. W zależności od przypadku, stawiamy na:

Jakie rozwiązanie wybrać?

Wybór skutecznej metody zależny jest od indywidualnej sytuacji oraz możliwości Pacjenta. Oceniamy stan uzębienia oraz jamy ustnej, ustalamy, czy problem jest jednostkowy, czy dotyczy większości uzębienia. Podczas pierwszej wizyty wykonujemy także tomografię komputerową CBCT – najnowocześniejszą i najdokładniejszą dostępną metodę diagnostyczną. Na jej postawie konsultujemy z Pacjentem dostępne rozwiązania, a następnie ustalamy konkretny plan leczenia, który jest później przesyłany do wglądu. Chętnie odpowiadamy także na wszelkie pytania i rozwiewamy pojawiające się wątpliwości.

Implanty stomatologiczne – uzupełnij braki zębowe

Implant to tytanowa śruba wkręcana w kość. Na niej umieszczany jest łącznik, który umożliwia zamocowanie odbudowy protetycznej – korony. Cały proces rozłożony jest na kilka oddzielnych etapów.

Dzięki leczeniu implanto-protetycznemu, możemy uzupełnić braki zębowe, które często powodują szereg niepożądanych dolegliwości – m.in. obniżanie się wysokości zwarcia (co utrudnia gryzienie), przesuwanie się sąsiadujących zębów, wady zgryzu, bóle głowy, przeskakiwanie w stawie skroniowo-żuchwowym.

Implanty zygomatyczne – szansa w trudniejszych przypadkach

Implanty jarzmowe w odróżnieniu od standardowych implantów sprawdzą się również w przypadku pacjentów z ubytkami kości szczęki. Dzięki swojej wyjątkowej długości od około trzech do nawet siedmiu centymetrów sprawdzają się świetnie nawet w trudnych przypadkach.

Można je zastosować również w przypadku bezzębia. Czas leczenie jest krótki, a jego skuteczność wysoka. To wszystko składa się na poprawę komfortu życia nawet wśród pacjentów, którym odmówiono wszczepienia tradycyjnych implantów z powodów budowy szczęki.

All-on-4® – nowy uśmiech w jeden dzień!

Koncepcja All-on-4® dedykowana jest Pacjentom zmagającym się z problemem bezzębia. All-on-4® to innowacyjne rozwiązanie, polegające na trwałym osadzeniu mostu na czterech implantach.

Natychmiastowa rekonstrukcja zębów jest możliwa nawet w przypadku trudnych warunków – dzięki specjalnej technice uzyskujemy stabilność, kiedy ilość tkanki kostnej jest minimalna, możemy więc uniknąć przeszczepu. Cała procedura nie tylko przebiega szybciej, ale również mniej inwazyjnie. Tym samym jest o wiele tańsza niż konwencjonalne metody leczenia bezzębia.

Implanty podokostnowe – trwała odbudowa przy zaniku kości

Nowatorskie rozwiązanie, stosowane w niewielu gabinetach na terenie Polski. Nieocenioną zaletą tej metody jest trwała i bezpieczna odbudowa nawet w przypadku całkowitego zaniku kości, co jest dla wielu Pacjentów ostatnim sposobem ratunku i szansą na komfortowe życie bez protez.

Implantacja polega na trwałym przytwierdzeniu implantów za pomocą tytanowej siatki osadzanej bezpośrednio na szczęce lub żuchwie. Konstrukcja ta jest przygotowywana na indywidualne zamówienie i można ją obciążać (a więc gryźć i żuć) już od dnia zabiegu.

Implanty stomatologiczne Kraków

W ipokrzyku.pl przygotowujemy i prowadzimy złożone terapie chirurgiczno-protetyczne, w tym również wszczepienie systemu All-on-4® czy innowacyjne procedury z wykorzystaniem implantów podokostnowych. Zapewniamy profesjonalne podejście do Pacjenta, wysoką jakość usług diagnostycznych oraz bezstresowe i jasno określone zasady przeprowadzania leczenia.

Jeżeli dotyczy Cię problem ubytków zębowych, bezzębia lub choroby, która do niego prowadzi, zgłoś się na wizytę diagnostyczną, podczas której zbadamy stan Twojej jamy ustnej i dostosujemy najlepszą metodę leczenia problemu. Ani deformacje kości, ani ich zanik nie są dla nas przeszkodą – wspólnie znajdziemy sposób na poprawę komfortu Twojego życia!

Umów konsultację