Ortodoncja

Ortodoncja – spełnienie marzeń o pięknym uśmiechu

Nieidealne uzębienie to nie tylko kwestie estetyczne, ale także spore utrudnienie w zachowaniu higieny, co sprzyja rozwojowi próchnicy i chorób przyzębia. Mogą również przyczyniać się do powstawania i nasilania zaburzeń czynnościowych.

Specjalistyczne leczenie ortodontyczne może skutecznie przywrócić ustawienie zębów do właściwej pozycji oraz rozwiązać problem wad zgryzu. Po dokładnej analizie, opartej na pełnej diagnostyce obrazowej i klinicznej, lekarz ortodonta przedstawia optymalny plan leczenia. Dzięki dyscyplinie i systematyczności, a przede wszystkim dzięki opiece świetnego specjalisty cały proces przynosi rezultaty przekraczające najśmielsze oczekiwania.

Ortodoncja – wiele możliwości leczenia

W ipokrzyku.pl wykonacie wszystkie niezbędne badania, a nasz ortodonta dobierze dla Was odpowiednie leczenie. 

W ofercie dostępne są m.in.:

  • aparaty stałe klasyczne metalowe i estetyczne (pełnoceramiczne, szafirowe);
  • system Invisalign, czyli indywidualnie dopasowane przezroczyste nakładki;
  • aparaty ruchome, wyjmowane.

Chirurgia ortognatyczna

W ipokrzyku.pl możemy zaoferować wam holistyczne, nowatorskie podejście do leczenia ortodontycznego, które nie maskuje problemu, ale rozwiązuje go w pełni.

Nietypowe problemy wymagają specjalistycznych rozwiązań, w tym zabiegów z zakresu chirurgi ortognatycznej. Jako jedni z niewielu w Polsce posiadamy w naszym zespole świetnych specjalistów, którzy przygotują oraz przeprowadzą Was przez cały proces takiego leczenia. Współpracujemy również z anestezjologiem.

Etapy leczenia ortodontycznego

Z uwagi na jego długotrwałość leczenia ważne jest, aby Pacjent rozumiał przebieg całego procesu. Poprowadzimy Was przez wszystkie etapy leczenia ortodontycznego, na które składają się:

1. Konsultacja ortodontyczna

Podczas konsultacji omawiamy z Pacjentem możliwości leczenia, konfrontujemy je z jego oczekiwaniami i staramy się znaleźć najlepszą dla danego przypadku metodę terapeutyczną. Skupiamy się przede wszystkim na rozmowie, by jak najlepiej zrozumieć Wasze potrzeby, rozwiewamy też obawy i wątpliwości. Podczas pierwszej konsultacji przeprowadzana jest także wstępna diagnostyka.

2. Diagnostyka ortodontyczna

Jednym z podstawowych elementów oceny stanu uzębienia jest tomografia komputerowa CBCT, która jest niezwykle szczegółowym i skutecznym badaniem także w przypadku przygotowania do leczenia ortodontycznego.

Na podstawie pełnej diagnostyki ortodontycznej, złożonej z badań obrazowych i fizykalnych, lekarz tworzy indywidualny plan leczenia, na który składają się:

  • poszczególne etapy terapii,
  • zakładany czas leczenia,
  • koszty związane z założeniem i ściągnięciem aparatu ortodontycznego, wizytami kontrolnymi oraz kosztami leczenia retencyjnego.

Warto pamiętać o tym, że do rozpoczęcia terapii ortodontycznej możemy przystąpić dopiero, kiedy wszystkie zęby są zdrowe. Dlatego też często założenie aparatu musi być poprzedzone leczeniem zachowawczym.

3. Leczenie ortodontyczne aktywne

To etap obejmujący czas od założenia aparatu ortodontycznego, poprzez wizyty kontrolne wraz z regulacją parametrów aparatu, aż do jego demontażu. Okres ten trwa z reguły od 1,5 roku do 2 lat, czasem nieco dłużej, ale jest to ściśle uzależnione od konkretnego przypadku. Nie bez znaczenia jest również stopień skomplikowania leczenia i rodzaj wady zgryzu.

4. Retencja

Okres służący utrzymaniu efektów leczenia, polegający najczęściej na noszeniu ruchomego aparatu w zalecanym przez lekarza czasie w ciągu dnia lub nocy bądź założeniu tzw. retainera stałego, trwale przymocowanego do zębów od strony językowej. To, jak długi jest okres retencji, jest ściśle uzależnione od konkretnego przypadku. Nie sposób wyznaczyć tutaj ścisłych ram, wspólnych dla wszystkich Pacjentów.

Po zakończeniu leczenia ortodontycznego, w celu uzyskania jeszcze lepszego efektu, możemy wykonać także kolejne kroki z zakresu stomatologii estetycznej.

Leczenie ortodontyczne w Krakowie

W ipokrzyku.pl przygotowujemy i prowadzimy skuteczne leczenie ortodontyczne, nawet w trudnych przypadkach wymagających interwencji chirurga ortognatycznego. Oferujemy różnorodne możliwości leczenia, w tym innowacyjne leczenie nakładkowe systemem Invisalign®.

Jeżeli dotyczy Cię problem wad zgryzu lub nierówności zębów, zgłoś się na wizytę diagnostyczną, podczas której zbadamy stan Twojej jamy ustnej i dostosujemy najlepszą metodę leczenia problemu. Ani deformacje kości, ani ich zanik nie są dla nas przeszkodą – wspólnie znajdziemy sposób na poprawę komfortu Twojego życia!

Umów konsultację