Implanty podokostnowe

Implanty podokostnowe

Procedura implantologiczna przy zaniku kości wymaga często skomplikowanego przygotowania uwzględniającego rekonstrukcje, co dodatkowo wydłuża czas i koszty zabiegu. Zdarza się także, że ze względu na zbyt duże ryzyko niepowodzenia, wszczepienie klasycznego implantu stomatologicznego nie jest możliwe.

Nowatorskie rozwiązanie przy zaniku kości

Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań tego problemu jest stosowanie implantów podokostnowych. Ich wykorzystanie zdecydowanie poszerza zakres możliwości protetycznych nawet w skomplikowanych przypadkach, kiedy mamy do czynienia z zanikiem kości i brakiem możliwości jej regeneracji.

Czym są implanty podokostnowe?

To innowacyjny sposób mocowania implantów za pomocą tytanowej siatki przytwierdzanej bezpośrednio do szczęki lub żuchwy. Dzięki tytanowym śrubom jest to rozwiązanie trwałe i stabilne już od dnia zabiegu, nie wymaga integracji (zrośnięcia) z kością, a więc Pacjent od razu po zabiegu może gryźć i żuć.

Implanty projektowane są indywidualnie przy wykorzystaniu technologii 3D, możemy więc maksymalnie dopasować ich kształt do potrzeb pacjenta. Projekt przygotowywany jest na podstawie szczegółowej tomografii CBCT.

Zalety implantów podokostnowych

Leczenie z wykorzystaniem implantów podokostnowych pozwala na szybką i skuteczną odbudowę uśmiechu nawet u pacjentów niekwalifikujących się do innych metod implantologicznych. Procedura może trwać zaledwie jeden dzień!

Z uwagi na brak konieczności rekonstrukcji kości, czas rehabilitacji znacznie się skraca, a regeneracja przebiega znacznie sprawniej i przyjemniej. Pacjenci od razu mogą cieszyć się w pełni funkcjonalną odbudową odzyskując możliwość komfortowego gryzienia i żucia.

Nawet u pacjentów bezzębnych z trudnymi warunkami kostnymi tego typu zabieg zdecydowanie skraca cały proces leczenia implantologicznego. Jest to ogromna szansa na odzyskanie pięknego uśmiechu oraz całkowite pożegnanie niewygodnych protez.

W jakich przypadkach sprawdzą się implanty podokostnowe? Wskazania

Brak uzębienia, przy dodatkowym zaniku podłoża kostnego, mocno ogranicza możliwości odbudowy protetycznej na implantach. Rozwiązaniem są jednak implanty podokostnowe, mocowane za pomocą tytanowej siatki, co znacznie poszerza możliwości rekonstrukcyjne. Wskazaniem do zastosowania tego rodzaju implantów jest bezzębie lub choroby do niego prowadzące, rozległe zaniki kości, ubytki po resekcjach czy inwazyjnym leczeniu onkologicznym, a nawet całkowity brak możliwości regeneracji kości.

Leczenie z wykorzystaniem implantów podokostnowych

Diagnostyka stomatologiczna

Pierwszym i najważniejszym etapem w przypadku każdego typu leczenie jest kompleksowa diagnostyka. Najważniejszym elementem jest tomografia komputerowa (CBCT), czyli najdokładniejsze badanie w diagnostyce obrazowej. Pozwala nam na stworzenie trójwymiarowego obrazu pokazującego warunki kostne, stan uzębienia oraz wygląd stawu skroniowo-żuchwowego. Na jej podstawie możemy ułożyć odpowiedni plan leczenia, w tym również leczenia implantologicznego.

Zabieg wszczepienia implantów podokostnowych

Wprowadzenie implantów wykonujemy z wykorzystaniem sedoanalgezji. Pozwala ona utrzymać pacjenta w stanie ograniczonej świadomości, bez konieczności poddawania go narkozie. Dlatego też jest jedną z bezpieczniejszych i coraz szerzej stosowanych metod.

Podczas operacji stworzona indywidualnie tytanowa siatka przytwierdzana jest do szczęki lub żuchwy za pomocą tytanowych śrub. Wielopunktowe zakotwiczenie oraz specjalna konstrukcja zapewniają stabilność implantów, dzięki czemu odbudowa zębów jest możliwa zaraz po ich wszczepieniu.

Założenie mostów

Już w ciągu kilku godzin od zabiegu możemy założyć most tymczasowy, który stabilnie przykręcamy do implantu. Po 6 miesiącach wymieniamy go na most ostateczny, który zapewnia całkowity komfort i wygodę przez kolejne lata. Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym – sprawnie i bez bólu. Dzięki temu, pacjenci mogą wrócić do codziennych czynności już po wyjściu z gabinetu.

Implanty podokostnowe w Krakowie

W naszym gabinecie prowadzimy kompleksowe leczenie pacjentów z bezzębiem, ubytkami zębów oraz kości. Zaczynając od zaawansowanej diagnostyki, przez ustalenie planu leczenia a na wstawieniu mostu ostatecznego kończąc. Każdy zabieg prowadzony jest przez zespół specjalistów – chirurgów stomatologicznych oraz chirurgów szczękowych, którzy doskonale wiedzą, jakim stresem dla pacjenta są braki uzębienia.

Jeżeli dotyczy Cię ten problem, zgłoś się do nas na wizytę diagnostyczną. Podczas niej wykonamy zestaw niezbędnych badań oraz przygotujemy spersonalizowany plan leczenia, pozwalający na pełną odbudowę zębów. Nie musisz żyć z bezzębiem, nawet jeżeli usłyszałeś kiedyś, że wszczepienie implantów jest niemożliwe. Implanty jarzmowe to zupełna rewolucja w kwestii leczenia stomatologicznego osób z ubytkami w kościach szczęki. Przyjdź na wizytę i przekonaj się, że możemy Ci realnie pomóc.

Umów konsultację

Metamorfozy z wykorzystaniem implantów

Implanty stomatologiczne

Implanty klasyczne

Wszczepienie implantu oraz odbudowa protetyczna to trwały i bezpieczny sposób na rekonstrukcję usuniętego zęba.

Implanty zygomatyczne

Sprawdzona metoda stosowana w przypadkach bezzębia u osób z rozległym zanikiem kości szczęki.

All-on-4®

System All-on-4® pozwala już w dniu zabiegu chirurgicznego cieszyć się kompletem pięknych zębów.

Implanty podokostnowe

Możliwe do zastosowania nawet u Pacjentów z całkowitym zanikiem kości. Pomoc w najtrudniejszym przypadku!