Leczenie zachowawcze

Leczenie zachowawcze

Według statystyk Ministerstwa Zdrowia z próchnicą zmaga się ponad 90% naszego społeczeństwa. To zatrważające dane, zważywszy na to, jak poważne mogą być konsekwencje zaniedbań stanu zdrowia jamy ustnej. Dlatego, jeśli ubytek już się pojawi, nie należy zwlekać z leczeniem zachowawczym, by nie doszło do konieczności spotkania z endodontą.

Leczenie zachowawcze w nowym standardzie

Dlaczego leczyć zęby właśnie u nas? Bo wiemy jak ważne jest leczenie zachowawcze, czyli takie, które pozwala zachować własne zęby, w możliwie najlepszej kondycji. Dlatego każde wypełnienie wykonujemy tak precyzyjnie, jak to tylko możliwe, dlatego całość leczenia przeprowadzamy z użyciem mikroskopu, który dla nas stanowi standard pracy, również w leczeniu zachowawczym. Jesteśmy w stanie przeprowadzać niezwykle skomplikowane zabiegi oraz obserwować je w niebagatelnym powiększeniu. Właśnie ta precyzja eliminuje ryzyko błędów, pozwala na perfekcyjne opracowanie tkanek i idealną odbudowę zębów. Każdy przypadek traktujemy z jednakowym zaangażowaniem.

Komfort dzięki nowoczesnym rozwiązaniom

W pokrzyku.pl każde leczenie zaczynamy od założenia koferdamu. To cieniutka, zwykle lateksowa guma, która zastępuje przechodzące już na szczęście do lamusa wałeczki ligniny. Szczelnie izoluje leczoną powierzchnię od wilgoci, zapewniając pacjentowi trwałość wypełnień, a lekarzowi precyzję i higienę pracy. Daje nam gwarancję czystości pola zabiegowego i minimalizuje ryzyko ewentualnych powikłań.

Leczony ząb nie jest narażony na niepożądane czynniki zewnętrzne. Z kolei do pozostałych zębów nie trafiają niepotrzebnie patogeny, uwalniające się w trakcie opracowywania ze zmienionych chorobowo tkanek. Ponadto koferdam eliminuje zagrożenie przypadkowego połknięcia drobnych narzędzi, których używa stomatolog. Wyizolowanie leczonego zęba pomaga także lekarzowi osiągnąć maksimum skupienia na polu zabiegowym, co przekłada się na skrócenie czasu trwania całego zabiegu. Dążymy do tego, by nasi Pacjenci czuli bezpiecznie i komfortowo.

Umów konsultację