Leczenie kanałowe – endodoncja

Leczenie Endodontyczne (Kanałowe)

Ból zęba potrafi być jedną z najgorszych dolegliwości, jakie mogą nas spotkać. Zdarzyło Ci  się „chodzić po ścianach” z jego powodu? Mamy szczerą nadzieję, że nie! W takich wypadkach czasami można usłyszeć diagnozę: leczenie kanałowe. Co to tak naprawdę znaczy? Na czym polega leczenie endodontyczne? Czy jest się czego bać?

Leczenie kanałowe – diagnostyka i procedury

W leczeniu endodontycznym cały proces rozpoczynamy od najdokładniejszej dostępnej diagnostyki obrazowej – u każdego Pacjenta wykonujemy tomografię komputerową (CBCT). Leczenie w ipokrzyku.pl przeprowadzamy zawsze z użyciem mikroskopu, co daje gwarancję precyzji działania. Kanały opracowujemy przy pomocy specjalnych aparatów ultradźwiękowych, przeznaczonych wyłącznie do leczenia endodontycznego, oraz produkowanych w nanotechnologiach narzędzi maszynowych, które pozwalają na szybką i bezpieczną pracę.

Zawsze korzystamy z koferdamu, czyli cienkiej gumowej osłonki, rozpiętej w jamie ustnej dla zapewnienia higieny i ochrony przed wilgocią. Walczymy o każdego zęba, szukamy rozwiązań, kiedy inni rozkładają ręce. Wiemy, że warto!

Przebieg leczenia kanałowego

Zdarza się, że głęboka próchnica doprowadza do powstania nieodwracalnych zmian w obrębie miazgi. Ale nawet bardzo chory ząb nie musi być skazany na ekstrakcję.

Prawidłowo przeprowadzone leczenie endodontyczne i odpowiednia odbudowa to brak konieczności usunięcai całego zęba. Specjaliści krakowskiego Centrum Implantologii i Cyfrowego Projektowania Uśmiechu doskonale wiedzą, jakie podjąć kroki, by leczenie kanałowe zakończyło się pełnym sukcesem.

Zmienione chorobowo korzenie zostają udrożnione, starannie oczyszczone z zainfekowanej treści i dokładnie przygotowane do wypełnienia szczelnym materiałem. Pozostaje tylko odbudować ząb przy użyciu wypełnienia lub korony protetycznej, jeśli ubytek był bardzo rozległy.

Leczenie endodontyczne – fakty i mity

Czy leczenie kanałowe musi boleć?

MIT!

Oczywiście, że nie! Ząb kwalifikujący się do leczenia kanałowego może boleć, ale jego leczenie jest w dzisiejszych czasach bezbolesne. Taką możliwość dają nam nowoczesne, skuteczne znieczulenia, innowacyjne narzędzia i techniki leczenia, a przede wszystkim delikatne ręce naszych lekarzy.

Czy leczenie kanałowe musi być długotrwałe?

MIT!

Wielu Pacjentów kojarzy leczenie endodontyczne z wieloma wizytami w gabinecie stomatologicznym. Nic bardziej mylnego – czasy ,,zatruwania zębów” i wielomiesięcznego noszenia ,,lekarstwa w zębie” minęły bezpowrotnie. Dzięki najnowszym osiągnięciom stomatologii leczenie kanałowe zęba możemy zakończyć najczęściej już na pierwszej wizycie.

Czy leczenie kanałowe wymaga wykonywania prześwietleń?

FAKT!

Absolutnie tak! Kluczem do zakończonego sukcesem leczenia endodontycznego są po pierwsze trafne rozpoznanie, po drugie precyzyjnie przeprowadzony zabieg. Ipokrzyku.pl zapewnia obydwa – w ramach diagnostyki do każdego planu leczenia wykonujemy nieodpłatną tomografię komputerową (CBCT), a w trakcie zabiegu sukcesywnie kontrolujemy jego przebieg za pomocą zdjęć punktowych.

Czy warto przeprowadzać leczenie kanałowe?

FAKT!

Niektórzy Pacjenci sądzą, że skoro ząb jest już ,,martwy” i bardzo dokucza, to lepiej go usunąć, mieć z głowy, a z czasem być może wstawić implant. Nic bardziej mylnego! W ipokrzyku.pl wyznajemy zasadę, że o każdego, nawet bardzo chorego zęba warto i należy walczyć. Prawidłowo wyleczony endodontycznie ząb, odpowiednio wzmocniony i odbudowany staje się ,,naturalnym implantem”, który z powodzeniem funkcjonuje w jamie ustnej.

Umów konsultację