Ortodoncja

ortodoncja

 

 

Ortodoncja
Już my Was naprostujemy!

 

Ortodoncja – spełnienie marzeń o pięknym uśmiechu

Kto nie marzy o idealnie równych, olśniewających zębach? Niestety, natura sprawiedliwa nie jest, a wady zgryzu to utrapienie nie tylko estetyczne. Przede wszystkim utrudniają zachowanie higieny na zadowalającym poziomie. A to sprzyja rozwojowi próchnicy i chorób przyzębia. Mogą również przyczyniać się do powstawania i nasilania zaburzeń czynnościowych.

Tu właśnie pole do popisu znajduje ortodoncja. Po dokładnej analizie, opartej na pełnej diagnostyce obrazowej i klinicznej, lekarz ortodonta przedstawia optymalny plan leczenia. Nie ukrywamy- leczenie ortodontyczne wymaga od pacjenta, aby dostał lekkiego samozaparcia. Bywa długotrwałe, ale dzięki dyscyplinie i systematyczności, a przede wszystkim dzięki opiece świetnego specjalisty przynosi rezultaty przekraczające najśmielsze oczekiwania.

 

Ortodoncja w IPOKRZYKU.PL ortodoncja

W IPOKRZYKU.PL Centrum Implantologii i Cyfrowego Projektowania Uśmiechu wykonacie na miejscu wszystkie niezbędne badania, a nasz ortodonta dobierze dla Was odpowiednie leczenie. W ofercie dostępne są m.in.:

  • aparaty stałe klasyczne metalowe i estetyczne (pełnoceramiczne, szafirowe);
  • system Clear Aligner, czyli indywidualnie dopasowane przezroczyste nakładki;
  • aparaty ruchome, wyjmowane.

Nic tylko badać, zakładać i się prostować. I po krzyku!

 

Etapy leczenia ortodontycznego

Ortodoncja, w stosunku do pozostałych gałęzi stomatologii, ma dosyć specyficzny charakter. Wymaga od pacjenta nie tylko cierpliwości, ale i dużej dozy samodyscypliny. Z uwagi na jego długotrwałość leczenia ważne jest, aby lekarz i Pacjent znaleźli nić porozumienia. W IPOKRZYKU.PL   Centrum Implantologii i Cyfrowego Projektowania Uśmiechu możecie być pewni, iż przyjmiemy Was z otwartymi ramionami i cierpliwie poprowadzimy przez wszystkie etapy leczenia ortodontycznego, na które składają się:

1. Konsultacja ortodontyczna

Podczas konsultacji omawiamy z Pacjentem możliwości leczenia, konfrontujemy je z Jego oczekiwaniami i, rzecz jasna, staramy się znaleźć najlepszą dla danego przypadku metodę terapeutyczną.

2. Diagnostyka ortodontyczna

Na podstawie pełnej diagnostyki ortodontycznej, złożonej z badań obrazowych i fizykalnych, lekarz tworzy plan indywidualny leczenia, na który składają się: poszczególne etapy terapii, zakładany czas leczenia, koszty związane z założeniem i ściągnięciem aparatu ortodontycznego, wizytami kontrolnymi oraz kosztami leczenia retencyjnego. Warto pamiętać o tym, że do rozpoczęcia terapii ortodontycznej możemy przystąpić dopiero, kiedy wszystkie zęby są zdrowe. Dlatego też często założenie aparatu musi być poprzedzone leczeniem zachowawczym.

3. Leczenie ortodontyczne aktywne

To etap obejmujący czas od założenia aparatu ortodontycznego, poprzez wizyty kontrolne wraz z regulacją parametrów aparatu, aż do jego demontażu. Okres ten trwa z reguły od 1,5 roku do 2 lat, czasem nieco dłużej, ale jest to ściśle uzależnione od konkretnego przypadku. Nie bez znaczenia jest również stopień skomplikowania leczenia i kaliber wady zgryzu.4. Retencja

Okres służący utrzymaniu efektów leczenia po zdjęciu aparatów. Najczęściej polegający na noszeniu ruchomego aparatu w zalecanym przez lekarza czasie w ciągu dnia lub nocy bądź założeniu tzw. retainera stałego, trwale przymocowanego do zębów od strony językowej. To, jak długi jest okres retencji, jest ściśle uzależnione od konkretnego przypadku. Nie sposób wyznaczyć tutaj ścisłych ram, wspólnych dla wszystkich Pacjentów.